Niskowejściowa kabina dla Volvo FE

4 lipca 2011, 13:57

Volvo wprowadza nowy wariant kabiny dla modelu FE, o bardzo nisko umieszczonym wejściu. Volvo FE LEC jest przeznaczona dla śmieciarek, pojazdów dystrybucyjnych i innych pojazdów realizujących zadania transportowe, wymagające od kierowcy wielokrotnego w ciągu dnia wchodzenia i wychodzenia z kabiny. Po uruchomieniu funkcji „przyklęku”, stopień kabiny znajduje się na wysokości 44 cm nad jezdnią.

– „Szczególnie w przypadku śmieciarek, ale także w innych zastosowaniach transportowych, istnieje rosnące zapotrzebowanie na kabiny niskowejściowe. Odpowiadamy na te potrzeby, oferując samochód ciężarowy, który uzyskał homologację w całej Europie i który w 95 procentach bazuje na podzespołach pochodzących ze standardowych wersji Volvo FE” – powiedział Anders Bellini, menedżer produktu, miejski i regionalny transport dystrybucyjny, Volvo Trucks.

Kierowca miejskiego pojazdu dystrybucyjnego musi wielokrotnie w ciągu dnia wchodzić i wychodzić z kabiny. Niskowejściowa kabina znacznie zmniejsza obciążenia kolan kierowcy, czyli pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo i higienę pracy. W kabinie Volvo FE LEC także drzwi po stronie pasażera otwierają się o kąt 90 stopni. Wraz z nisko położonym stopniem wejściowym oznacza to możliwość wychodzenia z kabiny twarzą zwróconą na zewnątrz, jednocześnie obserwując panujący wokół ruch uliczny. Podłoga kabiny jest całkowicie płaska.

Volvo FE LEC zapewnia dobrą widoczność dzięki dużej ilości lusterek wstecznych i rampowych, szyba w dolnej części drzwi oraz dodatkowe szyby boczne za drzwiami. Pojazd jest dostępny w konfiguracji 4×2 lub 6×2 ze skrętną osią wleczoną, gwarantująca zwrotność nawet w wąskich uliczkach.

Zamówienia na Volvo FE LEC można w Europie składać od 25. tygodnia 2011 r.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!