Continental przejmuje indyjskiego producenta opon

21 lipca 2011, 20:46

Firma Continental przejęła spółkę Modi Tyres Company Limited, nabywając 100 proc. jej udziałów. Koncern wzmocnił w ten sposób swoją obecność w Indiach. Nowa firma Continental Tyres India Limited będzie tam produkować i dystrybuować opony radialne i diagonalne. Wartość transakcji zakupu stu procent akcji MTCL wyniosła ok. 18,5 mln euro (74 mln zł).

– „Przejęcie MCTL podkreśla nasze zaangażowanie na indyjskim rynku. Jest to element strategii, która zakłada inwestowanie w lokalną produkcję opon do samochodów osobowych i ciężarowych w odnotowujących wzrost krajach azjatyckich. Głęboko wierzymy w to, że nasza nowoczesna technologia w połączeniu z obecnością w wymiarze lokalnym sprawi, iż Continental stanie się niezawodnym partnerem strategicznym zarówno indyjskich firm zajmujących się wymianą opon w pojazdach, jak i tutejszych producentów samochodów” – powiedział Nikolai Setzer, członek zarządu Continental.

Wielkość sprzedaży na indyjskim rynku opon do samochodów ciężarowych przekracza 18 milionów opon rocznie, jest więc większa niż w całej Europie Zachodniej i Środkowej. Centrala nowej firmy Continental Tyres India Ltd. mieści się w Delhi. Firma ma dwa oddziały z siedzibą w Delhi i Modipuram.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!