Dłuższa gwarancja i dodatkowe wyposażenie MAN-ów TGX i TGS

26 lipca 2011, 11:56

Ciężarówki MAN TGX i TGX oferowane są z nowymi pakietami rozszerzającymi ich bezpieczeństwo i funkcjonalność, a także z wydłużoną gwarancją na układ napędowy.

Pakiet bezpieczeństwa

Od połowy 2011 roku MAN-y TGX EfficientLine i TGS-TS dostępne są z pakietem bezpieczeństwa, składającym się z systemów LGS i ACC. Lane Guard System dba o pozostanie na swoim pasie ruchu, zaś Adaptive Cruise Control to aktywny tempomat, który reguluje odstęp od pojazdu jadącego z przodu.

Pakiet dalekobieżny

Pojazdy MAN TGS często są zamawiane przez przedsiębiorców zainteresowanych obsługą tras dalekobieżnych w wersji z kabiną LX, która jest wyposażona w wiele schowków, może też posiadać dwie leżanki. W nowym pakiecie dalekobieżnym zbiornik paliwa może mieścić 660 lub 760 litrów, posiada blokadę mechanizmu różnicowego, ogrzewanie postojowe, klimatyzację, pakiet aerodynamiczny z osłonami bocznymi, zawieszenie pneumatyczne kabiny oraz gniazdka 12 i 24 V w kabinie. Pakiet ten może być również łączony z EfficientLine.

Dłuższa gwarancja na układ napędowy

Od lipca 2011 roku, oprócz dwuletniej gwarancji producenta, pojazdy TGX i TGS o konfiguracji 4×2 i 6×2 objęte są przedłużoną o kolejny rok gwarancją na układ napędowy. Dodatkowa gwarancja dotyczy głównych elementów układu napędowego, jak silnik wraz z turbosprężarką, dysze wtryskiwaczy, wybrane podzespoły pompy wtryskowej, skrzynia biegów, intrader i osie napędowe. Obejmuje ona  maksymalny przebieg do 450.000 kilometrów i obowiązuje na terenie wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz Szwajcarii i Norwegii.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!