Wielton wstrzymuje produkcję w Wieluniu

6 kwietnia 2020, 10:08

Producent przyczep i naczep Wielton jest kolejnym zakładem, który czasowo wstrzymuje swoją produkcję z powodu epidemii koronawirusa. Zatrudniająca ok. 1,8 tys. pracowników fabryka w Wieluniu zawiesi działalność od poniedziałku.

 – Decyzja podyktowana jest troską o zdrowie pracowników i partnerów biznesowych spółki oraz wiąże się z negatywnym wpływem pandemii COVID-19 na kanały dystrybucji produktów oraz ograniczeniem skuteczności łańcucha dostaw niezbędnego do kontynuowania działalności operacyjnej – poinformował w komunikacie największy wieluński pracodawca.

Podano, że przerwę w produkcji firma zamierza wykorzystać na prace modernizacyjne i optymalizacyjne na terenie zakładów w Wieluniu, m.in. na zmianę umiejscowienia poszczególnych linii technologicznych, optymalne ułożenie procesu produkcyjnego oraz naprawy i remonty.

– Przywołane prace będą prowadzone przez zespół pracowników wykonujących powierzone zadania w ramach obniżonego wymiaru czasu pracy  – wyjaśniono.

Wskazano, że obecnie rozmiar wpływu skutków pandemii koronawirusa na działalność Grupy Kapitałowej Wielton jest niemożliwy do oszacowania.

Przerwa w produkcji w wieluńskim zakładzie ma potrwać do momentu unormowania sytuacji epidemicznej w kraju.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!