Setki tysięcy fanów na Nurburgingu

28 lipca 2011, 16:33

Na torze Nurburgring rozegrana została kolejna eliminacja Europejskich Mistrzostwach Samochodów Ciężarowych. Zawodnicy zespołu MKR Technology dwukrotnie zajmowali miejsce na podium w Niemczech. Zmagania kierowców podziwiała imponująca liczba ponad 212 tysięcy fanów wyścigów ciężarówek.

Walka była bardzo wyrównana, co pokazywały czasy z kwalifikacji, różniące się od siebie zaledwie ułamkami sekund. Ekipa Renault Trucks-MKR Technology, wyjechała z Niemiec z 2 miejscami na podium, dzięki czemu jest na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej, mając na koncie 340 punktów. W klasyfikacji indywidualnej, wszyscy trzej kierowcy mieszczą się w pierwszej dziesiątce zajmując kolejno trzecie (Markus Oestreich, 158 pkt), piąte (Adam Lacko, 137 pkt) oraz siódme  miejsce (Markus Bosiger, 113 points).

3000 osób odwiedziło taras widokowy i namiot Renault Trucks, gdzie można było z bliska wersję specjalną Premium Truck Racing, Keraxa z serii Cape to Cape, który właśnie wrócił z rajdu Berlin-Wrocław oraz trzy, specjalnie na tę okazję wystylizowane Magnum. Imponujący wygląd Magnum to efekt pracy rumuńskiego projektanta Ionica Dogaru, który kilka tygodni wcześniej wygrał konkurs na projekt ogłoszony przez Renault Trucks Niemcy.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!