Producenci ciężarówek wznawiają produkcję

20 kwietnia 2020, 14:39

Niektóre fabryki montujące pojazdy ciężarowe już powoli wracają do działania po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Kolejne firmy zapowiadają uruchomienie swoich zakładów.

Od poniedziałku 20 kwietnia wznowiła działanie fabryka Scanii w holenderskim Zwolle. To największa fabryka tego producenta. Przerwa w produkcji trwała równo miesiąc. Również w poniedziałek wystartował Mercedes-Benz (Daimler). Firma zamierza stopniowo otwierać swoje zakłady zlokalizowane w Niemczech. Także DAF wznowił swoją produkcję 20 kwietnia. Działają już zakłady w holenderskim Eindhoven oraz belgijskim Westerlo. Zarówno w przypadku DAFa, Scanii jak i Daimlera, produkcja początkowo odbywać się w systemie 1-zmianowym, z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Otwarcie swojego tureckiego zakładu produkcyjnego zapowiedział MAN. Ma ono mieć miejsce 22 kwietnia. 20 kwietnia ruszył za to zakład MAN w Starachowicach, produkujący autobusy. Pracę wznowiło ok. jednej trzeciej załogi.

Artykuł będzie aktualizowany.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Momo, 21 kwietnia 2020, 20:54 0 0

Ciekawe komu będą sprzedawać?

Odpowiedz