Bezpiecznie jak w Unimogu

, 8 sierpnia 2011, 16:15

Niemiecki automobilklub ADAC przeprowadził testy Unimoga z serii U 300/U 400/U 500, z których wynika, że jest on nie tylko funkcjonalny, ale również bezpieczny.

Eksperci ADAC bacznie przyjrzeli się modelowi U 400, uzbrojonemu w pług śnieżny i piaskarkę lub w kosiarkę – urządzenia pomocne przez okrągły rok. Rezultaty testu potwierdziły wysoki standard bezpieczeństwa reprezentowany przez Unimoga.

Przednia część Unimoga z zamontowanym  pługiem śnieżnym Gmeiner GLS 270  mierzy zaledwie 3,1 metra – o 0,4 metra mniej niż przewidują przepisy, dzięki czemu kierowca dysponuje polem widzenia od 10 metrów w przód. Dobrą widoczność zapewnia też duże przeszklenie kabiny oraz duże, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka.

4-kanałowy układ ABS, układ regulacji siły hamowania w zależności od obciążenia,  pneumatyczny dwuobwodowy układ hamulcowy oraz dwustopniowy hamulec silnikowy sprawdzają się nawet podczas jazdy po nieutwardzonych lub górskich drogach.

Dobry rozkład mas Unimoga (45 do 55 proc. po załadowaniu) umożliwia mu bezpieczne zawracanie na płycie poślizgowej z prędkością 26 km/h. Dobrze amortyzowana kabina i fotel ograniczają zmęczenie kierowcy podczas pracy.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!