Hybrydowe Volvo pobiło trzy rekordy prędkości

, 9 sierpnia 2011, 16:12

Zmodyfikowane Volvo VN prowadzone przez Boije Ovebrinka, szwedzkiego kierowcę wyścigowego, ustanowiło trzy nieoficjalne rekordy prędkości w klasie samochodów ciężarowych z napędem hybrydowym.

Mean Green, bo tak nazywa się pojazd Ovebrinka, ustanowił dwa rekordy świata i jeden rekord Szwecji na lotnisku Hultsfred. Podczas pierwszej próby prędkości na dystansie 500 m ze startu zatrzymanego, uzyskał prędkość 115,349 km/h. Przy próbie ze startu zatrzymanego na dystansie 1 kilometra osiągnął średnią prędkość 152,253 km/h. Trzeci i ostatni ustanowiony rekord to średnia prędkości 218,780 km/h na dystansie jednego kilometra ze startu lotnego.

Próby prędkości nadzorował przedstawiciel FIA. Aby wyniki osiągnięte przez Mean Green mogły zostać uznane za oficjalne rekordy, federacja musi je jeszcze przeanalizować i potwierdzić.

– „Mean Green to ekscytujący projekt, który wzbudza ogromne zainteresowanie entuzjastów samochodów ciężarowych i sportów motorowych. Jednocześnie ujawnia pełny potencjał hybrydowej technologii Volvo. W imieniu Volvo Trucks gratuluję Boijemu Ovebrinkowi i jego zespołowi nowego rekordu i życzę im dalszych sukcesów w związku z tym projektem” – powiedział Tommy Kohle, wiceprezes ds. Corporate Communications w Volvo Trucks.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!