Kolejny etap kryzysu w branży transportowej – wyniki ankiety

4 maja 2020, 14:33

Problemy, z którymi mierzy się branża transportowa w związku ze światową pandemią koronawirusa narastają. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami naszej drugiej ankiety dla branży transportowej, stworzonej wspólnie przez TruckFocus i organizację Transport i Logistyka Polska.

Nasza ankieta miała na celu określenie skali aktualnych problemów branży. Została skierowana do właścicieli firm transportowych oraz kierowców zawodowych. Jej wyniki oraz ich porównanie do rezultatów poprzedniej ankiety, przeprowadzonej w początkowym etapie pandemicznego kryzysu, można znaleźć poniżej:

Wyniki ankiety dla właścicieli firm transportowych

Większość firm transportowych, które w pierwszej ankiecie zadeklarowały zawieszenie działalności, ponownie wróciła do działania. Wskaźnik zawieszonych firm znacznie zmalał, z drugiej jednak strony, mocno spadła także liczba firm nie odczuwających skutków kryzysu.

<<Kliknij tutaj>>

Wyniki ankiety dla kierowców zawodowych

Kierowcy w mniejszym stopniu niż na początku pandemii odczuwają zagrożenie, podczas wykonywania swoich obowiązków. Pracują, choć duża część z nich musiała zgodzić się na obniżkę wynagrodzeń. Kliknij po szczegółowe wyniki ankiety.

<<Kliknij tutaj>>

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Jerry, 5 maja 2020, 9:03 1 0

Nie wygląda to wesoło, a i perspektywy mało ciekawe.

Odpowiedz