Wpływ pandemii koronawirusa na branżę transportową – wyniki ankiety

30 marca 2020, 23:55

Przedstawiamy wyniki ankiety, której celem jest ocena skali utrudnień, z którymi mierzy się branża transportowa w związku ze światową pandemią koronawirusa. Odpowiedzi na nasze pytania udzieliły firmy transportowe oraz kierowcy.

Poniżej znajdują się  wyniki ankiety przygotowanej wspólnie przez TruckFocus oraz organizację Transport i Logistyka Polska.

W ankiecie transportowej do tej pory wzięło udział 445 osób.

Działalność zdecydowanej większości firm transportowych została ograniczona. Tylko kilkanaście procent badanych zadeklarowało utrzymanie działalności na poziomie sprzed kryzysu. Znaczne skutki obecnej sytuacji widać także w prognozach przychodów.

Zobacz wyniki ankiety dla właścicieli firm transportowych

Większość kierowców w znacznym stopniu odczuwa zagrożenie związane z wykonywaniem obowiązków zawodowych w obecnej sytuacji. Nie wiąże się to jednak z rezygnacją z pracy. Kierowcy są świadomi problemów z jakimi zmagają się ich pracodawcy, prezentując jednak nieco inne spojrzenie na problem.

Zobacz wyniki ankiety dla kierowców

Choć pracownicy biur czy magazynów czują się bardziej zabezpieczeni przed koronawirusem niż kierowcy, ich opinie na temat sytuacji branży również dalekie są od optymistycznych.

Zobacz wyniki ankiety dla pracowników biura / magazynu / eksploatacji

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Duńczyk, 31 marca 2020, 22:16 0 0

niestety większość właścicieli firm widzi w czarnym świetle przyszłość, a też wielu rozważa zwolnienia. Widać w sondażu, że pracownicy nieco inaczej odbierają kryzys.
Oby pracownicy mieli rację.

Odpowiedz