Continental dalej będzie inwestował w Indiach

, 29 sierpnia 2011, 9:57

Koncern Continental, który do 2013 roku chce produkować milion opon rocznie w indyjskich zakładach, zamierza zainwestować kolejne 200 mln zł w rozpoczęcie produkcji opon radialnych w Modipuram w drugiej połowie 2013 roku.

– „W Indiach rośnie popyt na samochody wyposażone w wysokiej jakości opony i technologie. Jesteśmy przekonani, że radializacja będzie siłą napędową indyjskiego rynku opon do samochodów ciężarowych, a inwestycja ponad 50 milionów euro w produkcję radialnych opon do samochodów ciężarowych będzie stanowić silną podstawę, która umożliwi nam sprostanie tym zapotrzebowaniom” – powiedział Nikolai Setzer, Członek Zarządu Continental AG i Szef Działu Opon.

Continental ma dostęp do 110 regionalnych centrów dystrybucji i ok. 1400 krajowych dilerów, dostarczających towary dla flot i klientów końcowych na ternie Indii. Choć nacisk na rynek zamienników nadal będzie duży, Continental planuje zyskać znaczne udziały w rynku wyposażenia oryginalnego także w Indiach.

– „To krok milowy dla naszej korporacji w Indiach. Continental w zeszłym roku zwiększył sprzedaż w Azji na szczeblu korporacyjnym o niemal 50 proc. do poziomu ponad czterech miliardów euro. Jesteśmy liderem europejskiego rynku opon samochodowych. W sektorze wyposażenia oryginalnego, ponad 30 proc. wszystkich nowych europejskich samochodów opuszcza fabrykę na oponach Continental. Jeśli chodzi o ogumienie do pojazdów użytkowych, Continental jest jednym z największych na świecie producentów opon klasy premium do samochodów ciężarowych i autobusów. Taka tradycja i umiejętność przewidywania rozwoju branży sprawiają, że pełną parą wkraczamy w nową erę działu opon w Indiach i głęboko wierzymy w nasz sukces.” – przekonywał  Andreas Penkert, Dyrektor Generalny Continental India Ltd.

W lipcu 2011 r. Continental formalnie przejął Modi Tyres Company Limited wraz z istniejącymi zakładami TBX w Modipuram, fabryką dętek w Partapur i wchodzącymi w ich skład aktywami oraz bazą klientów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!