Nowy autobus miejski Volvo

, 2 września 2011, 11:38

Na targach Busworld w Kortrijk zostanie zaprezentowany autobus Volvo 7900. Charakteryzuje się on przede wszystkim obniżoną masą własną, dzięki której zużywa mniej paliwa i umożliwia przewóz większej liczby pasażerów. Autobus, który pojawi się na Busworld będzie wariantem hybrydowym.

Czynnik minimalizacji kosztów cyklu życia pojazdu był istotny dla konstruktorów nowych Volvo 7900. Konstrukcję i materiały dobrano pod kątem zmniejszenia masy i zużycia paliwa oraz ułatwienia serwisu i prac związanych z odpowiednim utrzymaniem pojazdu. Wiele spośród podzespołów nowego modelu stosuje się też w autobusie miejskim i międzymiastowym Volvo 8900. To również ma wpływ na usprawnienie serwisu w warsztatach i obniżenie kosztów zarządzania częściami zamiennymi.

W Kortrijk zaprezentowana zostanie także nowa wersja niskowejściowego Volvo 8900. Ten model, przygotowany specjalnie dla kilku rynków środkowoeuropejskich, charakteryzuje brak podestów i niższa linia okien.

Na targach zostanie zaprezentowany też system telematyczny Volvo, który umożliwia efektywne planowanie serwisu i obsługi zapobiegawczej, dzięki zdalnemu odczytowi systemu kontroli autobusu i powiadamia z wyprzedzeniem o każdym autobusie wymagającym serwisu i obsługi zapobiegawczej.

Dla właściciela autobusu ważne jest, by autobusy były jak najdłużej w trasie, a jak najkrócej w warsztatach. Kluczową rolę odgrywa tu efektywne planowanie serwisu i obsługi zapobiegawczej, w czym pomaga współczesna technologia. System telematyczny Volvo, który zostanie pokazany na targach, umożliwia zdalny odczyt systemu kontroli autobusu i powiadamia z wyprzedzeniem o każdym autobusie wymagającym serwisu i obsługi zapobiegawczej.

Targi Busworld odbędą się w dniach 21-26 października 2011 r. w Kortrijk (Belgia).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!