8-milionowa opona Continental CSE

, 14 września 2011, 16:34

Zakłady produkcyjne opon przemysłowych w niemieckim mieście Korbach świętują jubileusz wyprodukowania 8-milionowej opony. 46 lat po rozpoczęciu produkcji superelastycznych opon, z linii produkcyjnej zeszła jubileuszowa opona w rozmiarze 225/75-15 SC20.

W Korbach opony są produkowane od 1907 r. W tamtych czasach opony pełnogumowe wciąż były normą także dla ciężarówek. Dzisiaj Korbach to jedyne zakłady w Niemczech produkujące takie opony pełnogumowe, wykorzystywane wyłącznie w pojazdach przemysłowych. Rok 1966 był pierwszym pełnym rokiem produkcji opony Continental Super-Elastic (CSE). Wtedy każdego roku fabrykę opuszczało 4 000 opon. Dzisiaj wyprodukowanie takiej liczby zajmuje niecałe trzy dni.

Opony CSE to opony pełnogumowe o wytrzymałym na zużycie bieżniku, co zapewnia długą żywotność. Zastosowana gumowa mieszanka musi być poddana pełnej wulkanizacji, dlatego czas utwardzania jest wielokrotnie dłuższy niż w przypadku opon do samochodów osobowych. Zużycie energii stanowi tu niezwykle ważny czynnik kosztowy.  Stalowe zbrojenie w warstwie bazowej opony zapewniają jej prawidłowe osadzenie na feldze. SC 20 jest doskonale przystosowana do wyzwań, jakie stawia eksploatacja w warunkach przemysłowych. Dzięki wytrzymałym ścianom bocznym i wzmocnionym, dużym blokom bieżnika ta odporna na przebicia opona sprawdza się w trudnych warunkach drogowych. Niski opór toczenia, bieżnik i jego głębokość oraz odporność na przechyły zapewniają lepszą ekonomię i bezpieczeństwo.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!