Master Truck Show 2020 w cieniu pandemii – fotorelacja

20 lipca 2020, 13:23

Tegoroczna edycja Master Truck Show była pozornie podobna do poprzednich, jednak wyróżniała się z powodu panującej pandemii koronawirusa. Trzydniowa impreza trwająca od piątku do niedzieli była okazją dla spędzenia czasu w świetnym, truckerskim klimacie. Zwiększony reżim sanitarny nie przeszkodził w dobrej zabawie, jednak frekwencja była znacząco niższa niż w latach ubiegłych.

W weekend na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem odbył się, największy w naszym kraju, zlot miłośników pojazdów ciężarowych, który stał się jednocześnie jednym z niewielu zrealizowanych eventów w tej części Europy. Pomimo mniejszej niż zwykle liczby uczestników, od rana parking zapełniał się samochodami z ludźmi, którzy przyjechali z różnych zakątków Polski, by poczuć truckerski klimat.

Na tegorocznej edycji Master Truck Show, tradycyjnie można było zobaczyć pokaźną liczbę tuningowanych ciężarówek. Kierowcy od samego rana czyścili i polerowali ciągniki siodłowe, chcąc jak najlepiej zaprezentować je publiczności. Impreza nastawiona głównie na tuning ciągników siodłowych jak przy każdej edycji była przyozdobiona dużą liczbą wystawionych ciężarówek z różnymi motywami przeróbek. Dużym zainteresowaniem cieszyła się Scania ubrana w motyw przewodni z popularnego serialu „Wiedźmin”, nakręconego na motywach gry oraz książek Jerzego Sapkowskiego. Równie dobre wrażenie robiły DAF-y pomalowane w motyw przewodni serii filmów „Transformers” oraz serii filmów „X-Men”.

Ciekawostką były odrestaurowane starsze modele ciężarówek, które na tegorocznej edycji były, w moim subiektywnym odczuciu, bardziej wyeksponowane. Jednym z powodów zapewne mogła być mniejsza liczba zarówno ciężarówek, jak i uczestników zlotu z powodu pandemii koronawirusa. Wśród klasyków można znaleźć np. prototypowy wóz strażacki Jelcz oraz Steyr 790 (już nie prototyp), a także Scanię 76 i 85 oraz MAN 626. Nie zabrakło także amerykańskiego akcentu w postaci Forda L8000.

Wybieramy najładniejszą ciężarówkę Master Truck Show 2020

Czym byłby zlot Master Truck Show gdyby nie modyfikowane ciężarówki, które są głównym filarem tej imprezy. W naszym subiektywnym plebiscycie wybieramy najpiękniejsze ciężarówki tegorocznego zlotu. Wybraliśmy 20 maszyn, które staną do walki o nieoficjalny tytuł najładniejszej ciężarówki Master Truck Show 2020 roku.

Zagłosuj na swojego faworyta w poniższej ankiecie.

Wybieramy ciężarówkę Master Truck 2020

Którą z ciężarówek uważasz za najładniejszą?

Zaznacz swój typ według numeru w galerii zdjęć.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!