Ruszyła seryjna produkcja nowego Actrosa

6 października 2011, 15:21

30 września 2011 r. w Wörth rozpoczęła się seryjna produkcja nowego Actrosa. Za kierownicą pierwszego egzemplarza zasiadł szef Daimlera, dr Dieter Zetsche.

Nowy Actros to owoc ponad 20 milionów kilometrów jazd testowych i 2 miliardów euro, zainwestowanych w rozwój i technologię produkcji. W stosunku do poprzednika, zużywa o 6-7 proc. mniej paliwa, w przypadku wersji spełniającej normę emisji spalin Euro V i o 3-4 proc. w przypadku wersji Euro VI, dostępnej już od pierwszego dnia sprzedaży.

– „Wraz z Daimler Trucks chcemy rosnąć szybciej niż rynek i sprzedawać w 2013 roku ponad pół miliona ciężarówek” – powiedział w Wörth szef Daimlera i Mercedes-Benz Cars, dr Dieter Zetsche. – „Nowy Actros to najlepsza ciężarówka, jaką kiedykolwiek zaprojektowaliśmy. To najważniejszy samochód ciężarowy tej dekady.” – dodał.

Każda ciężarówka zjeżdżająca z taśm produkcyjnych powstaje zgodnie z indywidualnymi życzeniami klienta. Na wspólnej linii produkcyjnej w Wörth spotykają się trzy modele Mercedesa: Actros, Axor i Atego. Teraz dołącza do nich nowy Actros.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

79.139.86.*, 7 października 2011, 10:31 0 0

oki

Odpowiedz