Najsilniejsi kierowcy w finale Mobil Delvac Strong Traker

7 października 2011, 15:38

Już 15 października (sobota) odbędzie się finał II edycji Mobil Delvac Strong Traker – największego turnieju w siłowaniu się na rękę dla kierowców ciężarówek i autobusów. O tytuł najsilniejszego walczy 10 spośród kilkuset zawodników, którzy wzięli udział w eliminacjach. Finał odbędzie się podczas Pucharu Świata Zawodowców w armwrestlingu – Nemiroff World Cup 2011.

Do finału turnieju Mobil Delvac Strong Traker zakwalifikowali się kierowcy, którzy uzyskali najlepsze wyniki w siłowaniu się na rękę z maszyną oraz zwyciężyli rywalizacje pomiędzy trakerami. Najlepszy zawodnik II edycji turnieju otrzyma tytuł Strong Trakera 2011 roku oraz nagrody rzeczowe. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji będą czuwać przedstawiciele Federacji Armwrestling Polska (FAP). Partnerem turnieju jest Stowarzyszenie Klub Polskiego Trakera.

Finał turnieju Mobil Delvac Strong Traker odbędzie się w sobotę 15 października około godz. 17.00 w hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim i będzie towarzyszyć Pucharowi Świata Zawodowców w armwrestlingu – Nemiroff World Cup 2011. Do walki o tytuł staną między innymi finaliści turnieju Mobil Delvac Strong Traker z 2010 roku. Podczas eliminacji w Krakowie miejsce w finale zapewnił sobie Marcin Dudek ze Świebodzina, Strong Traker 2010 roku, a w Mostkach Daniel Ptaszyński z Kremlina, który w zeszłym roku zajął drugie miejsce w turnieju.

Eliminacje do tegorocznego turnieju Mobil Delvac Strong Traker trwały 3 miesiące. Do walki o nagrody i udział w finale stanęło kilkuset kierowców z całej Polski, a maszyna do siłowania się na rękę pojawiła się na XVIII Trakerskich Spotkaniach w Krakowie, stacjach paliw Citronex w Mostkach i Stoku oraz stacjach Nevada w Poźrzadle i PORT 2000 w Mostkach. Uczestnikami turnieju byli kierowcy, którzy amatorsko uprawiają armwrestling i mają na swoim koncie pierwsze sukcesy oraz debiutanci, którzy zrobili duże wrażenie nawet na zawodnikach, którzy profesjonalnie zajmują się siłowaniem na rękę.

W tegorocznym Pucharze Świata zawodowców w armwrestlingu Nemiroff World Cup 2011 weźmie udział ponad 100 zawodników ze światowej czołówki, w tym polska reprezentacja. Podczas dwóch dni (14-15.10.2011) zawodnicy będą rywalizować na lewą i prawą rękę.
W ubiegłym roku najsilniejszym zawodnikiem turnieju Nemiroff World Cup został Rosjanin Denis Cyplenkov (28 lat, waga 140 kg, obwód bicepsa 60 cm), który zdominował kategorie OPEN zarówno lewej, jak i prawej ręki. 

Impreza biletowana. Bilety dostępne na stronie www.ticketpro.pl oraz podczas imprezy
(10 zł – bilet jednodniowy zwykły; 150 zł – bilet jednodniowy VIP).

Więcej informacji o turnieju Mobil Delvac Strong Traker 2011 na stronie www.mobil.pl.
Więcej o Nemiroff World Cup 2011: http://www.armpower.net/.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!