Nowy żuraw HMF Polska na podwoziu DAF

10 sierpnia 2020, 12:52

HMF POLSKA we współpracy z TB TRUCK &TRAILER SERWIS (za montaż odpowiedzialna była firma KONAR) przeprowadziła wydanie żurawia HMF 2110-L3 TS-JOY.

Żuraw zamontowany na podwoziu DAF CF 450 FAT 6×4 wyposażony został dodatkowo w chwytak paletowy marki KINSHOFER. Żuraw sterowany jest z siodełka. Dla zwiększenia wygody operatora firma doposażyła maszynę w dodatkową drabinkę umożliwiającą komfortowe wejście na stanowisko sterowania oraz w podgrzewane siedzisko. Żuraw o momencie udźwigu 19,2 tm dla wysięgu 11,5 m posiada kąt obrotu 4500. Żuraw w standardzie wyposażony jest w elektroniczny system kontroli udźwigu tzw. CE – RCL 5300 nadzorujący pracę żurawia (elektroniczny system zabezpieczający przed przeciążeniem – sygnalizacja dźwiękowa i optyczna od 80%, 85%, 90%, 95%, 100% – wyłączniki awaryjne STOP na wszystkich stanowiskach sterowniczych).

Zaletą żurawia jest także tzw. „przeprost” ramienia z wysięgnikami hydraulicznymi w stosunku do ramienia pierwszego o 150 – co ułatwia podawanie ładunku do niskich pomieszczeń (kontenery, hale, garaże). Żuraw posiada 2 dodatkowe funkcje sterownicze – 5-tą i 6-tą funkcję, które mogą być wykorzystywane do sterowania obrotnicą hydrauliczną i chwytakiem paletowym.

Zastosowany w tym rozwiązaniu przegub ósemkowy daje pionową charakterystykę udźwigów, nogi podporowe są wysuwane i opuszczane hydraulicznie zarówno z poziomu drogi jaki i z górnego siedziska, żuraw wyposażony w długą – aż 6,5 metrową belkę. Węże hydrauliczne zostały poprowadzone w tym wypadku wewnątrz kolumny żurawia na złączu obrotowym, co pozwoliło zamontować żuraw bliżej zabudowy, otrzymując w ten sposób bardzo zwartą i odporną na działanie czynników atmosferycznych konstrukcję. W konfiguracji znalazł się filtr wysokiego ciśnienia oraz co istotne – halogen oświetlający pole żurawia – co zwiększa bezpieczeństwo i komfort pracy operatora – szczególnie w trakcie pracy w godzinach wieczornych lub w okresie jesienno-zimowym.

Żurawie w takiej konfiguracji stosunkowo rzadko zamawiane są przez klientów, a szkoda, bo zdecydowanie zasługują na uwagę. Tym bardziej cieszymy się, że mieliśmy szczególnie w tym trudnym dla branży czasie wciąż panującej epidemii zrealizować tak ciekawy projekt. Wszystkich klientów rozważających zakup żurawia z siodełkiem zachęcamy do obejrzenia zdjęć z realizacji i do kontaktu z HMF POLSKA. Jestem przekonany, że taki żuraw doskonale sprawdzi się nie tylko jak w przypadku tego klienta w branży budowlano – remontowej, ale też na różnych innych polach eksploatacji – informuje Michał Sosnowski kierownik regionalny sprzedaży w HMF POLSKA Sp. z o.o.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!