43 niskopodłogowe MAN-y dla Świerklańca

14 listopada 2011, 10:06

W listopadzie prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Świerklańcu, pan Grzegorz Wystemp, odebrał z rąk Romana Kałużyńskiego, dyrektora ds. sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska, symboliczny klucz do jednego z 43 zamówionych autobusów Lion’s City. Przedsiębiorstwo odebrało już 23 autobusy, 20 pozostałych miasto otrzyma do końca 2012 roku.

Zamówienie obejmuje 25 autobusów Lion’s City A21 i 18 przegubowych Lion’s City A 23. Wszystkie posiadają bramki zliczające potoki pasażerskie, system dynamicznej informacji pasażerskiej (zapowiadanie przystanków, lokalizacja autobusów za pomocą systemów GPS, pełna kontrola parametrów eksploatacyjnych, jak bieżące zużycie paliwa i sposób prowadzenia pojazdu).

Wszystkie autobusy wyposażone są w system monitoringu z 7-dniową archiwizacją zdarzeń w autobusie oraz klimatyzowane kabiny typu półzamkniętego, gwarantujące bezpieczeństwo i komfort kierowcy.

Autobusy są przyjazne pasażerom i środowisku: niskopodłogowe, z miejscem na wózek inwalidzki lub wózek dziecięcy, rampą dla wózków i osób niepełnosprawnych. Spełniają normę EEV i zużywają do 10 l/100 km paliwa mniej, w porównaniu z najstarszym użytkowanym taborem.

Wszystkie niskopodłogowe autobusy miejskie MAN produkowane są w zakładach w Starachowicach i Sadach k/ Poznania. Od 1996 r. firma MAN dostarczyła ponad 1000 autobusów do 46 miast w Polsce.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!