Myjnia szczotkowa do pojazdów użytkowych Kärcher RBS 6000

18 listopada 2011, 14:16

Myjnia RBS 6000 została skonstruowana przez firmę Kärcher do mycia powierzchni autobusów, samochodów ciężarowych czy samochodów dostawczych z dzienną wydajnością do ok. 12 szt. Jest rozwiązaniem przeznaczonym do szybkiego i dokładnego oczyszczenia powierzchni pionowych pojazdu (boki, przód i tył).

Poprzez zwartą konstrukcję, pewne osadzenie pionowej obrotowej szczotki umożliwiającej w zależności od modelu mycie pojazdów o wysokości do 3,8m (RBS 6012) lub  do 4,3m (RBS 6014) oraz wyposażenie ramy w 6 kół gwarantujących wysoką stabilność oraz łatwą obsługę przekazujemy urządzenie proste w obsłudze, a  jednocześnie skuteczne w użyciu Dodatkowo specjalna wychylna konstrukcja umożliwia mycia zwężających się do góry pojazdów (do ok. 10 %). Myjnia poprzez wyposażenie w pompkę chemiczną może nanosić szampon poprawiający szybkość i stopień czyszczenia. Uchwyt bezpieczeństwa, który znajduje się po obu stronach, umożliwia kontrolę nad ruchem obrotowym szczotki oraz całej konstrukcji urządzenia.

Urządzenie jest łatwe w transporcie, dzięki ramie wykonanej z aluminium waży ok. 250 kg. co ułatwia przemieszczanie RBS 6000 między miejscami przeznaczonymi do mycia pojazdów.

Proces czyszczenia przebiega etapowo: mycie rozpoczyna się od dłuższych stron pojazdu. Przy pomocy uchwytu operator prowadzi urządzenie w równomiernym tempie wzdłuż boku pojazdu, aż szczotki osiągną krawędź, by kolejno obrócić urządzenie o 90 º w celu wyczyszczenia jego frontu lub tyłu. W ten sposób szczotka o średnicy 100cm, złożona z polietylenowego włosia, biegnie wokół całego pojazdu usuwając z powierzchni wszelkie zanieczyszczenia.

Przy stałych, nieuchylnych lusterkach urządzenie musi zostać lekko odsunięte od pojazdu. Kółka dystansowe zapewniają utrzymanie prawidłowej odległości pomiędzy urządzeniem a czyszczoną powierzchnią a osłona, którą obudowana jest  szczotka, chroni operatora przed zachlapaniem wodą.

Urządzenie można wyposażyć opcjonalnie w zestaw większych kół stosowanych na nierównej powierzchni, dodatkowe złącze, specjalny kosz na wąż lub przewód zasilania.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!