ZF wprowadziło system zarządzania paliwem dla flot

21 października 2020, 16:56

Firma ZF wprowadziła TX-FUELBOT – narzędzie do prognozowania zużycia paliwa, oparte na big data i analityce, które zostało zaprojektowane specjalnie w celu zminimalizowania kosztów paliwa dla floty pojazdów użytkowych.

Rozwiązanie to zostanie wprowadzone na rynek w ramach niedawno nabytej przez firmę ZF oferty systemów zarządzania flotą (Fleet Management Systems) WABCO pod marką Transics, ale w najbliższej przyszłości będzie również oferowane jako w pełni zintegrowane rozwiązanie dla oprogramowania firm trzecich.

TX-FUELBOT zbiera informacje z telematyki ciężarówek, systemów planowania i wyznaczania tras oraz cen paliwa w europejskich sieciach paliwowych. Rozwiązanie to jest już dostępne w ofercie systemów zarządzania flotą (FMS) marki Transics; ma na celu pomoc w zmniejszeniu o około 21% całkowitych rocznych wydatków floty, które są przeznaczane wyłącznie na paliwo.

Wykorzystując informacje z danych i analitykę predykcyjną, TX-FUELBOT automatycznie oblicza, który najbliższy przystanek na tankowanie będzie najtańszy dla kierowcy w oparciu o optymalizację kosztów, biorąc pod uwagę najkrótsze objazdy, pozostały czas jazdy i paliwo dostępne jeszcze w zbiorniku. Sugestie są wysyłane bezpośrednio do kierowcy w czasie rzeczywistym i udostępniane użytkownikom platformy back office za pośrednictwem interaktywnej tablicy rozdzielczej.

TX-FUELBOT nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu. Jest zaprojektowany tak, aby był dostosowany do potrzeb każdej indywidualnej floty. Oferuje zaawansowane możliwości personalizacji, takie jak preferowane marki paliw, karty paliwowe, stacje paliw, a nawet niestandardowe ceny i rabaty. Jest to kolejny produkt tego typu po niedawno wprowadzonym TX-ECOTM – rozwiązaniu, które ocenia i stymuluje wydajność kierowcy pod kątem ekonomicznego i ekologicznego stylu jazdy oraz TX-FUELCOMPASSTM, który zapewnia flotom pełny wgląd w zużycie paliwa.

Firma ZF wykorzysta swoją rozległą sieć dystrybucyjną i usługową, aby wesprzeć wdrożenie TX-FUELBOT w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Turcji od 28 września 2020 roku.

Jesteśmy dumni z wprowadzenia na rynek naszego unikalnego rozwiązania TX-FUELBOT, które jest pierwszą szeroko dostępną usługą zarządzania paliwem, która automatyzuje decyzje dotyczące optymalnego tankowania, pomagając w ten sposób osiągnąć niespotykany dotychczas poziom oszczędności na jednym z najbardziej kosztotwórczych czynników dla flot – powiedział Peter Bal, Lider Biznesu Cyfrowej Obsługi Klienta EMEA z dywizji ZF Commercial Vehicle Control Systems.

TX-FUELBOT to najnowsza innowacja firmy ZF, która stanowi unikalną mieszankę wiodących w branży technologii i wykorzystuje moc dużych zbiorów danych oraz systemów uczących się, aby pomóc flotom osiągnąć bardziej inteligentne tankowanie. To nowe rozwiązanie ukazuje determinację ZF do pomocy flotom w osiąganiu coraz wyższych poziomów wydajności operacyjnej. Wprowadzając tę nową technologię, pomagamy naszym klientom w dalszej optymalizacji całkowitych kosztów posiadania na bardzo konkurencyjnym rynku transportowym. Jest to nasz najnowszy wkład w umożliwienie naszym partnerom z branży transportowej prowadzenia tańszej, bezpieczniejszej i bardziej ekologicznej działalności – dodaje Peter Bal.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!