Elektryczne Renault Midlum testowane przez sieć Carrefour

21 listopada 2011, 15:57

16-tonowe Renault Midlum będzie przez rok wykorzystywane przez firmę STEF-TFE. To największy samochód ciężarowy z napędem elektrycznym, dopuszczony do ruchu drogowego z przeznaczeniem do dystrybucji produktów żywnościowych. Midlum będzie bezszelestnie dostarczać świeże produkty do sieci handlowej koncernu Carrefour w aglomeracji Lyonu.

16-tonowe, elektryczne Renault jest pojazdem eksperymentalnym. Od początku 2012 roku, przez 12 miesięcy będzie zaopatrywał osiem sklepów Carrefour zlokalizowanych w centrum miasta i w aglomeracji Lyonu. Dzięki temu, że pojazd jest cichy, będzie można realizować dostawy do sklepów w centrum miasta we wczesnych godzinach porannych, aby nie zakłócać spokoju mieszkańców.

Platformę logistyczną w Saint-Pierre-de-Chandieu uzupełni jeszcze samochód chłodniczy z napędem elektrycznym, by realizować dostawy we wczesnych godzinach popołudniowych do sklepu Carrefour Planet w Vénissieux. Będzie on pokonywał trasę o długości 75 km.

Nie powodując żadnej emisji CO2, Midlum może przewozić 5,5 tony towarów w zupełnej ciszy. Jego zasięg wynosi 100 km, a pełne ładowanie akumulatorów samochodu trwa 8 godzin. Jest owocem współpracy firm Renault Trucks, PVI i IFP Energies Nouvelles. Skonstruowano go w ramach projektu Melodys, wspieranego przez fundusz ADEME.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!