Usługa Faktura elektroniczna UPS dla frachtu lotniczego

23 listopada 2011, 10:04

Firma UPS ogłosiła udostępnienie klientom korzystającym z frachtu lotniczego tych samych możliwości, z których korzystają już nadawcy przesyłek paczkowych – elektronicznych odpraw celnych w ponad 90 krajach, w tym w Polsce.

Rozszerzenie usługi Faktura elektroniczna UPS (UPS PaperlessSM Invoice) o międzynarodowy fracht lotniczy oszczędza czas, pieniądze i lasy. Bezpłatne rozwiązanie umożliwia klientom zwiększenie wydajności poprzez integrację procesu zamówienia, przygotowania przesyłek i danych do faktur. Dane są następnie przekazywane, jeszcze przed samą przesyłką, do urzędów celnych, co pozwala wyeliminować problemy związane z dokumentacją papierową.

Ponieważ informacje są przechowywane elektronicznie, znacznie zmniejsza się liczba błędów, które mogą popełnić klienci podczas ręcznego wypełniania dokumentacji celnej. Techniczna strona usługi eliminuje również możliwość dostarczenia niepełnej dokumentacji, co stanowi główną przyczynę opóźnień w przesyłkach międzynarodowych.

Nowa możliwość elektronicznego przetwarzania przesyłek wysyłanych w ramach frachtu lotniczego jest dostępna obecnie za pośrednictwem usługi UPS Internet Shipping oraz oprogramowania UPS CampusShip®. Od stycznia usługa będzie dostępna także w ramach UPS WorldShip®.

UPS wprowadził elektroniczną odprawę celną przesyłek paczkowych w 2008 roku i pozostając w ścisłej współpracy z urzędami celnymi na całym świecie firma UPS zwiększyła do ponad 90 liczbę krajów docelowych, które akceptują dane elektronicznych deklaracji celnych i do ponad 70 liczbę krajów nadania, w których dostępne jest elektroniczne przetwarzanie dokumentacji międzynarodowych przesyłek eksportowych.

Od momentu udostępnienia usługi Faktura elektroniczna UPS nadawcom przesyłek paczkowych w 2008 roku, zaoszczędzono niemal 250 milionów arkuszy papieru, co stanowi odpowiednik 21 650 drzew. Firma UPS oczekuje znacznego wzrostu tej liczy po objęciu nową usługą także klientów korzystających z usług frachtu lotniczego.

Naszym celem jest jak największe uproszczenie międzynarodowych przesyłek dla naszych klientów na całym świecie – powiedział Scott Aubuchon, dyrektor ds. marketingu międzynarodowego frachtu lotniczego w UPS. – Nasze poszerzone usługi umożliwiają większej liczbie naszych klientów uproszczenie i przyspieszenie procedury celnej, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów i oszczędności czasu.

W celu skorzystania z usługi Faktury elektronicznej UPS (UPS Paperless Invoice), firmy mogą zarejestrować się pod adresem www.ups.com/paperlessinvoice. Natomiast program UPS WorldShip jest dostępny na stronie www.ups.com/worldship. 


 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!