CTL Logistics: wyniki za III kwartał 2011 roku na poziomie oczekiwań

24 listopada 2011, 12:24

Trzeci kwartał 2011 roku przebiegł dla CTL Logistics porównywalnie do analogicznego okresu 2010 roku. Tendencja ta ma utrzymać się także w ostatnim kwartale, dzięki czemu firma zamknie sezon 2011 na zakładanym poziomie.

Grupa CTL Logistics w III kwartale 2011 roku przewiozła 4,2 mln ton towarów. Wykonana przez przewoźnika praca osiągnęła poziom 955 mln tkm. Wynik ten jest nieznacznie niższy od analogicznego okresu 2010 roku, kiedy to praca przewozowa wyniosła 984 mln tkm, a masa przewiezionych towarów była na poziomie 4,3 mln ton. CTL Logistics przekonuje, że spadek rzędu 3 proc. w wielkości wykonanej pracy przewozowej w ostatnim kwartale to sezonowe wahnięcie.

– „Wyrazem słuszności obranego kierunku jest duży portfel stabilnych odbiorców oraz nowi kontrahenci z którymi CTL Logistics podpisał umowy lub jest w takcie negocjacji. To wymaga od nas optymalnego wykorzystania potencjału przewozowego Grupy” – mówi Mariusz Mik, członek zarządu, dyrektor ds. operacyjnych CTL Logistics.

Zgodnie z szacunkami z początku 2011 roku, CTL Logistics planuje zakończyć rok na poziomie ok. 11 mln ton przewiezionych towarów oraz 2,5 mld tkm. Planuje zatem utrzymać drugą pozycję na rynku pod względem pracy przewozowej.

W perspektywie najbliższego roku, CTL Logistics ma wypełniony portfel zleceń, finalizuje też nowe umowy. Rozwijane są połączenia intermodalne z największych portów niemieckich w Hamburgu i Bremerhaven. Rozwijany jest też potencjał terminalu BielPol na wschodnim krańcu Polski w Bruzgach. Zgodnie z zapowiedziami z początku 2011 roku, CTL Logistics wdraża politykę podnoszenia wartości kontraktów, wygaszając część realizowanych do tej pory umów na rzecz kontraktów, które realizowane będą z początkiem 2012 roku.

Po wynikach za I półrocze 2011 roku, CTL Logistics zgodnie z danymi UTK jest drugą w Polsce koleją pod względem pracy przewozowej i trzecią w globalnym rankingu firm pod względem ilości przewiezionych towarów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!