Tuzin Solarisów dla poznańskiego MPK

24 listopada 2011, 16:05

Do MPK w Poznaniu trafiły kolejne Solarisy. Dwanaście egzemplarzy Alpino trafiło do stolicy Wielkopolski już teraz, zaś pozostałe pojazdy z kontraktu na 26 autobusów pojawi się na ulicach Poznania końca kwietnia 2012 roku.

Alpino mają długość 8,6 m i są o piętnaście centymetrów węższe w porównaniu z innymi autobusami, mieszcząc do 50 pasażerów. Będą one wykorzystywane na liniach o mniejszym natężeniu ruchu pasażerskiego. Autobusy są w pełni dostosowane do potrzeb pasażerów z wózkami dziecięcymi i osób niepełnosprawnych. Wyposażone są w drzwi odskokowo-uchylne, sterowane przez fotokomórkę, co zapewnia szersze i łatwiejsze wejście oraz szczelniejsze zamknięcie pojazdu.

– „Są to superkomfortowe, niskopodłogowe pojazdy, klimatyzowane w całej przestrzeni pasażerskiej, wyposażone w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, w zapewniający większe bezpieczeństwo podróży monitoring, a także w najnowocześniejsze, ekologiczne silniki spełniające najbardziej rygorystyczną normę czystości spalin EEV.” – opisywał pojazdy Krzysztof Książyk, dyrektor przewozów autobusowych MPK Poznan Sp. z o.o.

System monitoringu umożliwi nie tylko rejestrowanie obrazu w pojeździe, ale również na zewnątrz, przed autobusem, dzięki czemu będzie można odtworzyć przebieg kolizji i wszelkich zdarzeń drogowych z udziałem autobusu.

– „Niemal dokładnie 15 lat temu dostarczyliśmy poznańskiemu MPK pierwszy autobus. Przez cały ten czas nasza współpraca układała się bardzo dobrze. Cieszę się, że do stolicy Wielkopolski przybyły kolejne Solarisy” – powiedziała Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!