Fundacja UPS przekazuje granty na rzecz trzech polskich fundacji

27 grudnia 2011, 15:55

UPS przyznał w grudniu granty o łącznej wartości 88 800 USD, które zostały przekazane Fundacji Serce – „Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej”, Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” oraz Fundacji „Serce” im. Janusza Korczaka.

Uroczystość przekazania dwóch grantów o łącznej wartości 63 800 USD odbyła się w dniu 8 grudnia w biurze Rzecznika Praw Dziecka, gdzie symboliczne czeki w imieniu Fundacji UPS wręczył Dyrektor Generalny UPS Polska – Piotr Sitarek.

Kwota 33.800 USD trafiła do Fundacji Serce – Europejskiego Centrum Przyjaźni Dziecięcej. UPS współpracował z organizacją przy porządkach prowadzonych na terenie przedszkola i szkoły w Leśnej, czego efektem było 500 godzin przepracowanych przez 54 pracowników. Kolejne 30.000 USD otrzymała Fundacja „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom. W ramach jej wsparcia 43 wolontariuszy UPS przepracowało ok. 200 godzin przy pracach porządkowych w bibliotekach w Lublinie i Gdańsku oraz wokół przedszkola w podlubelskich Białobrzegach.

Trzecią obdarowaną organizacją jest Fundacja „Serce” im. Janusza Korczaka z Gdańska, gdzie wręczenie czeku opiewającego na 30 000 USD odbyło się 12 grudnia. Prace wolontariackie na rzecz tej Fundacji miały miejsce we wrześniu i wzięła w nich udział rekordowa liczba 99 Pracowników UPS. W ramach tej akcji gruntownie uporządkowany został teren Domu Dziecka.

Od chwili założenia w roku 1907, firma UPS podejmuje działania, których celem jest pomoc lokalnym społecznościom na całym świecie. Z założenia wspierają one programy poświęcone problemom społecznym, takim jak bezpieczeństwo, efektywność działań non-profit, edukacja, znajomość ekonomii, ekologia czy krzewienie różnorodności. Dowodem zaangażowania UPS jest tegoroczny Ogólnoświatowy Miesiąc Wolontariatu, w którym ponad 400 000 pracowników firmy na całym świecie przepracowało charytatywnie 285 000 godzin.

W UPS Polska wolontariat pracowniczy funkcjonuje od 7 lat, i z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W 2011 roku w polskim oddziale UPS przeprowadzono 20 akcji w różnych polskich miastach, między innymi w: Lublinie, Leśnej, Białymstoku, Rzeszowie czy Gdańsku.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!