Duże zamówienie na silniki DAF od firmy Solaris

13 stycznia 2021, 12:16

Solaris zamówił 120 silników od DAF Components. Silniki PACCAR MX-11 Euro 6 będą dostarczane z kompaktowym układem końcowego oczyszczania spalin (EAS) firmy DAF. Są przeznaczone do nowego autobusu przegubowego Urbino nU18, który wkrótce zostanie wprowadzony do użytku w Izraelu — będzie wykorzystywany w transporcie publicznym w Nazarecie i Jerozolimie oraz na obszarach wokół tych miast.

DAF Components to dostawca podzespołów, takich jak silniki, osie i kabiny, które są używane przez producentów autobusów, autokarów i pojazdów specjalistycznych w sektorze rolniczym i przemysłowym.

Silniki Euro 6 PACCAR MX-11, których 120 sztuk zamówiła firma Solaris, zapewniają moc 370 KM / 270 kW oraz moment obrotowy 1900 Nm przy 900 obr./min. Płaska krzywa momentu obrotowego umożliwia płynną jazdę i daje komfort pasażerom. Harmonogram przeglądów obejmuje tylko jedną obsługę serwisową na rok, co zapewnia większą dostępność autobusów.

Solaris dostarcza autobusy do transportu miejskiego i regionalnego w Izraelu. Dzięki nowemu zamówieniu liczba autobusów Solaris wyposażonych w silniki PACCAR, które dostarczono do Izraela, przekroczyła 500 sztuk. Serwis autobusów przegubowych będzie prowadzony przez dealerów powiązanych z importerem pojazdów DAF, przedsiębiorstwem Tashtit, oraz importerem pojazdów Solaris, firmą Afifi.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!