Chopper sprowadzony przez UPS w słusznej sprawie

9 stycznia 2012, 13:11

Firma UPS, piąty rok z rzędu, zaangażowała się w przedsięwzięcie wspierające Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki sprawnie zorganizowanemu procesowi logistycznemu, do Polski szybko i bezpiecznie trafił jedyny w swoim rodzaju motor, znany w USA jako „chopper”. UPS zapewnił sprawne doręczenie tej nietypowej przesyłki w czasie intensywnego okresu okołoświątecznego. Wyjątkowy motor trafił na aukcję, z której dochód z której zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Firma UPS od wielu lat angażuje się w aktywności wspierające Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku odpowiedzialna była za sprowadzenie do Polski amerykańskiego choppera na największą aukcję charytatywną w kraju. Przedsięwzięcie wymagało sprawnej organizacji logistyki na wielu płaszczyznach. Motocykl, zamówiony przez Fundację został wykonany tuż przed Bożym Narodzeniem przez firmę Paul Jr. Design. Zanim trafił do transportu, został specjalnie przygotowany i zapakowany. Wszystkie substancje ciekłe, takie jak oleje, zostały najpierw usunięte, a następnie – mierzący 270/115/100 cm oraz ważący ponad 400 kg motocykl – został zapakowany.

Zaraz po lądowaniu Chopper trafił do Urzędu Celnego. Motor został następnie odebrany przez kierowcę UPS i przetransportowany  do studia TVP2, gdzie stanowił jedną z głównych atrakcji aukcyjnych. Motocykl trafił do Polski tuż przed Nowym Rokiem, dokładnie na czas słynnego charytatywnego wydarzenia.

Wygląd zamówionego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy choppera stanowił niespodziankę do ostatniej chwili. Już teraz może on zostać wylicytowany na aukcji allegro, która potrwa do 31.01.2012. Jej zwycięzca będzie mógł szczycić się posiadaniem unikatowego modelu przez cały 2012 rok. Za rok motocykl trafi do kolejnej osoby, która podczas finału zaproponuje najwyższą kwotę.

Jesteśmy partnerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od kilku lat, ale po raz pierwszy w historii mieliśmy okazję sprowadzić przedmiot na finałową aukcję. Dzięki sprawnie zorganizowanym, wieloetapowym rozwiązaniom logistycznym, jedyny w swoim rodzaju amerykański Chopper szybko i bezpiecznie trafił do Polski. Firma UPS, może poszczycić się historią bezpiecznych doręczeń nietypowych przesyłek na całym świecie, od chińskiej armii terakotowej po niedźwiedzia polarnego. – podsumowuje transport Piotr Sitarek, Dyrektor Generalny UPS Polska.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!