Kompleksowe wyposażenie magazynu ze Still

16 stycznia 2012, 11:17

Firma Still oprócz wózków widłowych oferuje również kompleksowe rozwiązania w zakresie systemów regałowych: od prostych konstrukcji zapewniających niską cenę miejsca paletowego, po zaawansowane, pozwalające na zwiększenie efektywności procesów logistycznych.

Asortyment regałów niskiego i wysokiego składowania firmy Still pozwala dostosować sposób przechowywania towarów do zróżnicowanych potrzeb magazynów. W zależności od technologii składowania jednostek ładunkowych, powierzchni użytkowej oraz posiadanej floty wózków widłowych, dostępne są różnorodne rozwiązania, które zapewniają szybkość i bezpieczeństwo procesów logistycznych.

W ofercie znajdują się klasyczne regały rzędowe, umożliwiają one składowanie palet, pojemników i kartonów, zapewniając bardzo korzystny stosunek nakładów inwestycyjnych do efektywności. Z kolei bardziej zaawansowane regały przepływowe lub wjezdne i przejezdne, sprawdzą się w przypadku branż, w których szczególnym zastosowaniem cieszy się metoda FIFO. Sposób przechowywania w nich towarów pozwala na szybki dostęp do jednostek, które jako pierwsze zostały umieszczone na regale, jednocześnie zmniejszając konieczną liczbę korytarzy roboczych.

Na efektywne wykorzystanie powierzchni magazynu pozwalają także automatycznie regały przesuwne. Dla towarów ponadgabarytowych oraz o nietypowych, podłużnych kształtach rozwiązaniem będą regały wspornikowe. W ofercie firmy Still znajdują się także antresole oraz regały półkowe.

Niezależnie od typu, wszystkie regały projektowano pod kątem maksymalizacji efektywności, zadbano również o odporność na uszkodzenia i jakość zastosowanych materiałów.

O skuteczności procesów intralogistycznych decyduje nie tylko optymalne dopasowanie wyposażenia do specyfiki konkretnego magazynu. Przepływ towarów może przebiegać efektywniej, jeśli wdrożone zostaną rozwiązania optymalizujące lub automatyzujące pracę, takie jak MMS, RFID lub Pick&Go. 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!