Solbusy wyjechały na ulice Ostrołęki

23 stycznia 2012, 13:49

Na ulicach Ostrołęki widać efekty inwestycji realizowanej przez Miejski Zakład Komunikacji. W ostatnim czasie tabor spółki powiększył się o trzy nowoczesne Solbusy. W ramach inwestycji zaplanowano zakup 9 nowych pojazdów.

Zostały zakupione trzy nowoczesne autobusy marki Solbus to pojazdy wyposażone w klimatyzację, bardzo bezpieczne, z monitoringiem z pięciu kamer – mówi Ryszard Chrostowski, dyrektor MZK. – Pojazdy są przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. W każdym z autobusów znajduje się łagodny podjazd oraz miejsce dla takiej osoby – dodaje.

Solbusy z OstrołękiW kwietniu 2011 roku MZK złożyło wniosek o dofinansowanie projektu „Podniesienie standardu usług transportu publicznego świadczonych poprzez kompleksowe działania inwestycyjne”. Udało się uzyskać wsparcie w kwocie ponad 11 milionów złotych, co stanowi 83 proc. wartości projektu.

Kilka lat temu w samorządzie przeprowadziliśmy dyskusję na temat przekształcenia Miejskiego Zakładu Komunikacji w spółkę – opowiada prezydent Janusz Kotowski. – Dzisiaj widzimy, że to była dobra decyzja, spółka działa na innych zasadach, nie korzysta tylko z tego co zarobi na biletach, może działać w wielu innych wymiarach. Ostatnio MZK wspólnie z miastem przygotowało projekt, który przyniósł spółce bardzo duże wsparcie finansowe. To są grube miliony, które pójdą na wiele ważnych przedsięwzięć. Ta inwestycja jest zaprzeczeniem, że miasto nie potrafi pozyskać środków zewnętrznych – podkreśla Kotowski.

W ramach projektu do 2013 roku MZK Ostrołęka planuje:

  • Zakup taboru autobusowego – 9 sztuk
  • Zakup wiat przystankowych – 45 sztuk
  • Wprowadzenie systemu „Dynamicznej Informacji Pasażera” – na sześciu przystankach pojawią się tablice informujące pasażerów o odjazdach autobusów i ewentualnych ich opóźnieniach.
  • Wprowadzenie biletu elektronicznego.
  • Budowę myjni autobusowej.
  • Przebudowę zjazdów z ulicy Kołobrzeskiej na teren zajezdni
  • Przebudowę nawierzchni na terenie zajezdni MZK.
  • Remont budynku administracyjno-warsztatowego. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!