Solaris w Finlandii

13 lutego 2012, 12:59

Solaris, we współpracy z firmą Valmet Automotive, rozpoczął sprzedaż w Finlandii. Valmet będzie wspierać polską firmę i doradzać w kluczowych kwestiach związanych z wejściem na fiński rynek. Firmy rozważają też wspólne projekty w zakresie rozwoju produktów. Firma Pehycon będzie zaś świadczyć usługi serwisowe dla fińskich klientów, którzy zdecydują się na zakup autobusów z Bolechowa.

– „Operatorzy transportu publicznego w Finlandii z niecierpliwością wyczekiwali oferty pojazdów marki Solaris. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że to właśnie my będziemy mieli udział w wejściu Solarisa na fiński rynek” – powiedział Hans Svensson, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Valmet Automotive.


Valmet Automotive współpracuje z Solaris Bus &  Coach– „Zależy nam na zbudowaniu mocnej pozycji w krajach Europy Północnej i wejście na fiński rynek jest jednym z elementów naszej strategii. Cieszymy się, że to właśnie Valmet Automotive, niezwykle dynamiczna i ciesząca się wielkim uznaniem w Finlandii firma, będzie naszym partnerem na tym rynku” – wyjaśnia Małgorzata Olszewska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Solaris Bus & Coach S.A.

Valmet Automotive jest dostawcą rozwiązań z zakresu mechaniki samochodowej, produkcji pojazdów, systemów składania dachów oraz związanych z nimi usług dla biznesu. Obecnie zatrudnia w Finlandii, Niemczech, Polsce, Szwecji oraz Stanach Zjednoczonych 1700 osób.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!