Bardzo nietypowa premiera nowych ciężarówek Renault Trucks

8 kwietnia 2021, 11:13

Premiera nowych pojazdów Renault Trucks gam T, C i K z pewnością przejdzie do historii. Samochody zostały pokazane światu po raz pierwszy, za pośrednictwem… gry komputerowej.

Premiera Renault Trucks T, C i K w Euro Truck Simulator 2

Po raz pierwszy w branży pojazdów ciężarowych, producent zaprezentował swoje nowe ciężarówki premierowo w grze wideo. Można było je poznać za pośrednictwem gry Euro Truck Simulator 2, w pakiecie z prezentacją wyglądu pojazdów dostępne były także wirtualne wrażenia z jazdy. Kreatywne podejście do premiery nowych pojazdów ma oczywiście związek z trwającą pandemią COVID-19. Zorganizowanie stacjonarnego pokazu okazało się niemożliwe.

Premiera odbyła się 6 kwietnia 2021 r. Do tej pory, gracze przez tydzień mogli obserwować zasłonięte płachtą pojazdy, stojące w różnych lokalizacjach gry. Oficjalny film dotyczący premiery ciężarówek pojawił się na koncie YouTube producenta gry, firmy SCS Software:

Nowe Renault Trucks T (do transportu długodystansowego) oraz C i K (transport budowlany) doczekały się kosmetycznych zmian nadwozia oraz liftingu wnętrza. Nieco zmieniono pozycję kierowcy i układ kabiny. Odświeżeniu została poddana także gama jednostek napędowych – celem jest oczywiście obniżenie spalania i emisji CO2. Wszystkie zmiany można zobaczyć i przetestować w grze. Szczegółowy opis zmian opublikujemy już wkrótce.

Nietypowa premiera była transmitowana na żywo. Osoby, które nie należą do grona graczy, mogą obejrzeć ją tutaj:

Gra Euro Truck Simulator 2 jest dostępna na rynku już od niemal dekady, ale jak widać jej pozycja na rynku wciąż rośnie. To największe wirtualne skupisko fanów transportu długodystansowego. Za sprawą premiery nowych Renault Trucks, gra bez wątpienia zapisała się w annałach historii motoryzacji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Kamien, 8 kwietnia 2021, 15:10 1 0

Przyszłość jest teraz ;)

Odpowiedz