Stabilny wzrost i plany Grupy DSV na 2012 rok

5 marca 2012, 9:36

DSV, globalny operator logistyczny, ogłosił wyniki finansowe za zaszły rok. Duński koncern kolejny raz odnotował wzrosty, kończąc rok 2011 z przychodami na poziomie 43,710 mln duńskich koron (DKK) i zyskiem operacyjnym („EBITA”) w wysokości 2,426 mln DKK.

Choć grupa zanotowała relatywnie niski wzrost przychodów w stosunku do roku 2010 (+2,7%), poprawiła o ponad 10 proc. wynik operacyjny EBITA. Najlepsze wyniki w Grupie osiągnęła dywizja Air&Sea, z wiodącą rolą frachtu lotniczego. 

Piotr Krawiecki, prezes zarządu DSV Road Sp. z o.o. i DSV Solutions Sp. z o.o.Grupa DSV w Polsce wypracowała w 2011r. zysk operacyjny w wysokości 33 mln złotych i zarazem osiągnęła wzrost o 8 proc. względem roku poprzedniego.

Cele korporacyjne DSV na 2012 rok to: maksymalne wykorzystanie możliwości, płynących z wdrożenia nowych rozwiązań informatycznych w dywizjach Solutions i Air&Sea, wzmocnienie globalnej sieci oraz utrzymanie konkurencyjności. Grupa DSV planuje wygenerować oszczędności na poziomie 120 mln DKK w ciągu roku oraz osiągnąć przychody na poziomie 60 mln DKK.

Główne obszary, na których planują skoncentrować się w tym roku polskie oddziały DSV to dalsze zwiększanie efektywności operacyjnej, przy jednoczesnej optymalizacji posiadanych zasobów – powiedział Piotr W. Krawiecki, prezes zarządu DSV Road Sp. z o.o. oraz DSV Solutions Sp. z o.o.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!