Myjnia przejazdowa dla autobusów w Sosnowcu

, 15 marca 2012, 15:33

Zajezdnia autobusowa Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu wzbogaciła się o nowoczesną myjnię przejazdową. Urządzenie w ramach przetargu dostarczyła firma WSOP z Gliwic.

Myjnia przejazdowa dla autobusów w Sosnowcu - przed myciemMyjnia WashTec MaxiWash Express jest w stanie umyć najdłuższy, przegubowy autobus w niecałe 2 minuty (mycie pełne), zatem przez godzinę pracy może obsłużyć nawet 30 pojazdów (wjeżdżających jeden po drugim). Maszyna składa się z czterech głównych modułów: łuk wstępnego mycia chemicznego, wysokociśnieniowy system mycia podwozia, wysokociśnieniowy łuk do mycia dachu i boków oraz portal do mycia przy użyciu szczotek. Łuk do mycia dachu i boków ma wydajność 420 litrów wody na minutę, pracuje pod ciśnieniem 20 bar. Z kolei portal składa się z czterech ruchomych szczotek, myjących boki, przód i tył autobusu podczas jednego przejazdu.

Myjnia przejazdowa dla autobusów w Sosnowcu - szczotkiMyjnia wyposażona jest w ekologiczny system odzysku wody, który pozwala zaoszczędzić 90 procent wody przeznaczonej do mycia, ponieważ tylko ostatni proces nanoszenia wosku odbywa się przy użyciu świeżej wody z sieci wodociągowej. Wszystkie pozostałe procesy wykorzystują wodę w obiegu zamkniętym. Cały przebieg mycia autobusu pochłania około 1000 litrów wody, przy czym zużycie świeżej wody wynosi zaledwie 80-90 litrów, czyli tyle co na umycie kompaktowego auta w myjni samoobsługowej.

Myjnia przejazdowa dla autobusów w SosnowcuFirma WSOP dostarczyła maszynę do Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu w ramach przetargu. Specyfikacja zamówienia obejmowała kompleksową realizację inwestycji wraz z budową hali na potrzeby myjni oraz wszystkimi niezbędnymi instalacjami.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!