Pierwsze zamówienie Solarisa w Finlandii

30 marca 2012, 14:19

Solaris może już pochwalić się pierwszym zamówieniem w Finlandii. Firma wygrała przetarg na dostawę dwóch autobusów hybrydowych, ogłoszony przez przewoźnika z miasta Tampere, Tampereen Kaupinkiliikenne.

Solange Olszewska i przedstawiciele firmy TKLWspółpraca Solarisa z firmą Valmet Automotive przynosi pierwsze efekty. Valmet wspiera polskiego producenta i doradza w kluczowych kwestiach związanych z wejściem na nowy rynek. Skutkiem jest wygrana w pierwszym przetargu na wspomnianym rynku.

Zgodnie z umową pomiędzy Solarisem a miejskim przewoźnikiem z Tampere, dwa autobusy hybrydowe zostaną dostarczone do końca listopada 2012 roku. Do Finlandii trafią dwa Solarisy Urbino z systemem hybrydowym firmy Eaton. Pojazdy będą charakteryzowały się nową długością, równą 12,9 metra. Nowy model poszerza paletę produktów podpoznańskiej firmy.

– „Finlandia była ostatnim nordyckim krajem, w którym nie było jeszcze Solarisów. Bardzo cieszymy się, że udało nam się to zmienić. Mamy nadzieję, że to dobry prognostyk na przyszłość i że fińscy pasażerowie komunikacji miejskiej polubią Solarisy tak samo jak Szwedzi, Norwegowie i Duńczycy” – liczy Małgorzata Olszewska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu firmy Solaris.

Tampere położone w południowej Finlandii jest jednym z największych ośrodków przemysłowych tego kraju, będąc z tego powodu nazywanym "Manchesterem Finlandii". Komunikacja miejska w aglomeracji, która liczy ponad 300 tysięcy mieszkańców, jest obsługiwana przez firmę TKL. Na 30 liniach autobusowych, wykorzystuje ona flotę 135 autobusów, którą wkrótce zasilą hybrydowe pojazdy z Polski. Finlandia jest 25 krajem, w którym jeździć będą autobusy marki Solaris.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

109.95.203.*, 6 kwietnia 2012, 19:56 0 0

dwa Solarisy...łoł...cud,ale impreza będzie... toż to cud gospodarczy........ hue hue hue....padam na twarz ześmiechu......

Odpowiedz