Nowa klimatyzacja postojowa Webasto

4 kwietnia 2012, 10:44

Webasto wprowadziło do oferty Cool Top Vario – klimatyzację postojową zasilaną z instalacji elektrycznej pojazdu, która zapewnia przyjemną temperaturę w pojeździe nawet w czasie postoju i przerw na wypoczynek. Cool Top Vario oszczędza paliwo i wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa jazdy.

Silnik niepotrzebny

Cool Top Vario - klimatyzacja postojowa od WebastoKlimatyzacja działa niezależnie od silnika, co pozwala na zaoszczędzenie blisko 3 litrów paliwa na godzinę, w zależności od pojemności silnika. Zapewnia moc chłodniczą rzędu 1000 W. Jeżeli pojazd nie stoi w pełnym słońcu, powietrze w kabinie może zostać schłodzone z 30 do 22°C w ciągu 10 minut.

Wydatek chłodzonego powietrza Cool Top Vario w ciągu godziny wynosi do 500 m³. Ważący 31 kg system ma kompaktowe wymiary (860 x 700 x 315 mm, dł. x szer. x wys.) i zwiększa całkowitą wysokość pojazdu o 19,7-20 cm. Wymagana powierzchnia wycięcia w dachu wynosi 400 x 402 mm (dł. x szer.).

Mniej wypadków dzięki klimatyzacji

Cool Top Vario - klimatyzacja postojowa od WebastoZmęczenie kierowcy, jak pokazują wyniki badań, przyczynia się do wzrostu zużycia paliwa i do zwiększenia ryzyka wypadku – około połowa ciężkich wypadków na autostradach była spowodowana przemęczeniem kierowcy. Częstą przyczyną przemęczenia kierowcy w lecie jest przegrzanie kabiny. Cool Top Vario daje optymalny dla snu klimat, sprzyjający wypoczynkowi kierowcy, zwiększa jego zdolność koncentracji, co przekłada się na redukcję ryzyka wypadku.


Bez obaw o rozładowanie akumulatora

Cool Top Vario - klimatyzacja postojowa od WebastoKlimatyzacja postojowa Webasto chroni przed rozładowaniem akumulatora pojazdu. Jest wyposażona w system odcinający zasilanie przy zbyt niskim napięciu, dzięki czemu w sytuacji, gdy napięcie akumulatora spadnie poniżej ustalonego poziomu Cool Top Vario wyłącza się. Urządzenie może chłodzić kabinę do 10 godzin, nim zadziała system odcinający zasilanie.

Prosta w obsłudze

Cool Top Vario - klimatyzacja postojowa od WebastoKlimatyzację można obsługiwać ręcznie za pomocą panelu LCD w kabinie kierowcy lub opcjonalnym pilotem zdalnego sterowania. System pozwala na ustawienie temperatury i prędkości pracy wentylatora (tryby: ręczny, automatyczny i ECO) oraz dostosowanie funkcji timera. Duży i czytelny wyświetlacz ułatwia odczyt ustawionych parametrów.

– „Klimatyzacja wykorzystuje potrójny system wentylacji. Prawdziwym atutem jest opatentowana wentylacja Comfort, która równomiernie i bez zbędnego przewiewu rozprowadza schłodzone powietrze w kabinie” – wyjaśnia Robert Lang, Director Product Market Management Heavy Duty z firmy Webasto.

Można w nią doposażyć każdy samochód

Cool Top Vario jest adresowana na rynek wtórny. Różne zestawy montażowe, dostosowane do określonych pojazdów, są dostępne dla niemal wszystkich popularnych modeli samochodów ciężarowych. Klimatyzacja Webasto, dzięki zatwierdzeniu E1 i dopuszczeniu ADR, może być montowana również w pojazdach przewożących materiały niebezpiecznie. Instalacja zajmuje 2-3 godziny, wykonywana jest przy użyciu istniejącego już luku dachowego pojazdu, co redukuje koszty montażu.

Inwestycja w elektryczny schładzacz wpływa na zwiększenie wartości samochodu. Cool Top Vario objęty jest trzyletnią gwarancją.

Cool Top Vario jest dostępna w sugerowanej cenie detalicznej 1619 euro netto. Koszt zestawu montażowego potrzebnego dla określonego pojazdu to 135 euro.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

46.134.62.*, 10 kwietnia 2012, 14:40 0 0

No, no - nie wiedziałem, że Amper ([A]) to jednostka energii...

Odpowiedz