FedEx kupuje Opek

6 kwietnia 2012, 9:26

FedEx Corp. podpisała umowę nabycia polskiej firmy kurierskiej Opek Sp. z o.o. Transakcja zostanie sfinalizowana najprawdopodobniej w lecie 2012 r., po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń prawnych.

– „W ostatnich latach poczyniliśmy znaczące inwestycje w Europie, co przełożyło się na rozszerzenie naszej sieci w tym regionie oraz poprawę jakości obsługi klientów” – powiedział Frederick W. Smith, prezes i dyrektor generalny FedEx Corp. – „Nasza obecność w Europie ma solidne podstawy: silne przywództwo, sprawne zarządzanie i zaangażowany zespół. Mamy doskonałą strategię, która pozwoliła nam wzmocnić naszą pozycję w regionie, zapewniając ciągły rozwój poprzez zwiększanie liczby bezpośrednio obsługiwanych lokalizacji w Europie” – dodał.

– „Umowa z firmą FedEx jest rezultatem wielu lat zaangażowania pracowników firmy Opek Sp. z o.o. w zagwarantowanie jak najlepszej obsługi klienta” – powiedział Marek Opiński, dyrektor generalny Opek Sp. z o.o. – „Wiemy, że nasi pracownicy i kurierzy będą dumni z dołączenia do zespołu firmy FedEx, która jest jedną z najbardziej podziwianych na świecie, znaną również jako wspaniałe miejsce do pracy” – dodał.

W 2010 r. FedEx Express przeniósł swoje centrum dystrybucyjne na region Europy Środkowo-Wschodniej z Frankfurtu do Kolonii, a w 2009 r. rozbudował centrum dystrybucyjne w podparyskim porcie lotniczym Roissy – Charles de Gaulle. W trwającym roku finansowym 2012 FedEx Express otworzył 26 nowych oddziałów we Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Irlandii Północnej i Szwecji. Ponadto w ostatnich latach jednostka biznesowa FedEx Trade Networks znacząco zwiększyła swoją obecność w Europie, włączając do swojej sieci 22 nowych lokalizacji, co zaowocowało uzupełnieniem oferty usług kurierskich.

FedEx wszedł na polski rynek w 1989 r. i od tego czasu stale rozszerza gamę swych usług spedycji międzynarodowej. W 2004 r. firma ustanowiła regularne połączenie lotnicze między Warszawą a Paryżem. Rok później otworzyła własne oddziały w portach lotniczych w Katowicach i Warszawie. W 2011 r. FedEx uruchomił połączenie między Katowicami a swoim europejskim centrum dystrybucyjnym w Paryżu. Firma zatrudnia aktualnie ok. 120 pracowników w Polsce.

Opek Sp. z o.o. to firma rodzinna założona w 1994 r., posiadająca zautomatyzowane centrum dystrybucyjne w podwarszawskich Łomiankach, centra przeładunkowe w Łodzi i Katowicach oraz 44 oddziały na terenie całej Polski. Zatrudnia ponad 1200 pracowników. Ma podpisane umowy z ponad 1300 kierowcami.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!