1 500 dni pracy hybrydowych Solarisów

, 16 kwietnia 2012, 13:25

Przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej z Zagłębia Ruhry w Niemczech posiada jedną z największych flot pojazdów hybrydowych w kraju. Pierwszy z posiadanych przez przewoźnika piętnastu elektryczno-spalinowych Solarisów obchodzi właśnie jubileusz:
1 500 dni w eksploatacji.

Hybrydowe Solarisy w Bochum pokonały już trasę o długości większej niż promień Słońca*, czyli ponad 700 000 km i przewiozły łącznie ponad milion pasażerów.

Pierwsza hybryda zawitała do Bochum na początku 2008 roku. Po pomyślnym zakończeniu fazy testowej zakupione zostały kolejne. Najnowsza partia dostarczona została w czerwcu 2011 roku. W sumie Bogestra AG posiada 15 hybrydowych Solarisów: 4 wyposażone w amerykański system Allison oraz 11 z DIWAhybrid niemieckiej firmy Voith.

Właśnie w Bochum została uruchomiona pierwsza w Niemczech linia obsługiwana tylko przez autobusy hybrydowe będąca dobrą okazją do przetestowania pojazdów. Trasa liczy ponad 50 przystanków i prowadzi przez ścisłe centrum niemalże 400-tysięcznego miasta.

Autobusy, oprócz sprawności technicznej, wykazały się oszczędnością paliwa oraz znacznym i ograniczeniem emisji spalin. W porównaniu z pozostałymi pojazdami przewoźnika Solarisy, wyposażone w system DIWAhybrid, zużywają o 15% mniej paliwa. Natomiast spalinowo-elektryczny układ napędowy pozwala autobusom z Bolechowa na redukcję emitowanego CO2 o 30%, natomiast cząstek stałych o przeszło 90%.3

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!