Truckerzy w sieci

16 kwietnia 2012, 16:12

Piotr Jaskiernia „Hiob”, Kamil Sadowski „Kamisado”, Rafał Zazuniuk „Nolibab3”. Tych trzech kierowców znają tysiące Polaków, którzy śledzą ich losy przez Internet. Okazuje się, że osób opisujących swoje trasy jest więcej, a wśród nich jest nawet kobieta!

Część kierowców transmituje swoją jazdę na żywo, można więc zobaczyć widok z ich kabiny na żywo. Inni co kilka dni dodają filmy w serwisie YouTube, dodatkowo prowadząc bloga. Największa liczba kierowców opisuje swoją pracę na blogu, gdzie opisują swoją pracę i dodają zdjęcia. Niestety, nie działa już strona Kamila Sadowskiego „Kamisado”. Całe szczęście, cały czas piszą i nadają „Hiob”, „Nolibab3” i inni, których wiele osób jeszcze nie poznało.

Hiob

To prawdopodobnie najpopularniejszy z internetowych truckerów. Od ponad 30 lat jeździ ciężarówką, a przygodę w USA rozpoczął w 1982 r. i znany jest z tego, że nie kryje swoich poglądów. Na stronie katolik.us/czat.php nadaje swoje transmisje na żywo – można go obserwować, pisać do niego i sprawdzić jego pozycję na mapie.

Jeździł wieloma ciężarówkami, które opisuje na swoim forum w tym temacie katolik.us/viewtopic.php?t=557, a jego kanał YouTube nazywa się „Trucker Hiob” (wystarczy wpisać w wyszukiwarce YouTube „Trucker Hiob”, by zobaczyć wszystkie jego filmy).

Oto jeden z jego samochodów, Kenworth K100:


Nolibab3

Jeździ głównie po terytorium Kanady i USA. Do Kanady trafił w wieku 12 lat. Spełnił swoje marzenia i jeździ truckami. Najlepiej o sobie opowie jednak on sam:

Jego bloga można znaleźć pod adresem nolibab3.blogspot.com


Inni truckerzy w Internecie

PolskiTrucker.com

Trucker, który ciągle jeździ pod prąd, czyli Polak, który nie rusza się z Wysp Brytyjskich. Oto jeden z jego filmów, na którym pokazuje działanie systemów wspomagających pracę kierowcy w DAF-ie XF105.

Prowadzi stronę polskitrucker.com.


Dziewczyna w ciężarówce

Kobieta, która prowadzi bloga i… DAF-a XF105.

Pisze na stronie kierowniczka.blogspot.com i chyba rozpoczyna dodawanie filmów…


KDTruck

Polski kierowca z Jastrzębia Zdroju, jeżdżący z Polski głównie do Niemiec i Francji.

Swoje trasy opisuje na stronie kdtruck.blogspot.com.


Misiek105

Kolejny bloger, który jeździ DAF-em XF105. W wieku 19 lat zaczął jeździć ciężarówką. Jego strona to misiek105.blogspot.com.

Marcin i jego ciężarówka

Chociaż nie dodaje filmów na YouTube, to wszystkie wpisy na jego blogu prawdziwy-wloczykij.blogspot.com są okraszone licznymi fotografiami.

Polski kierowca ciężarówki

Marcin, kierowca z południowej Polski, jeżdżący Volvo FH12 i opisujący swoją pracę na stronie dragons19882000.blogspot.com

Młody kierowca dostawczego busa

Swoje trasy opisują też kierowcy mniejszych pojazdów. Tak jest z Michałem, który pisze na stronie busiarz.blogspot.com.


W Internecie z pewnością jest więcej truckerów, którzy dzielą się swoimi przeżyciami w trasie i walczą ze stereotypami o kierowcach ciężarówek. Zachęcamy do odnajdowania takich stron lub zakładania swoich!
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

109.95.203.*, 22 kwietnia 2012, 21:28 0 0

nawiedzony...

Odpowiedz

79.184.178.*, 24 kwietnia 2012, 8:05 0 0

ale ty jesteś idjota

Odpowiedz