Wawrzaszek ISS właścicielem Bumar-Koszalin

26 kwietnia 2012, 14:38

Znana z produkcji samochodów ratowniczo-gaśniczych i pojazdów specjalnych firma Wawrzaszek IS nabyła na początku kwietnia 2012 r. 85 proc. akcji Fabryki Maszyn „Bumar-Koszalin”, będącej jedynym w Polsce dostawcą podnośników hydraulicznych z drabiną ratowniczą o wysięgu 25, 32 i 42 metrów oraz podnośników hydraulicznych o wysięgu 30 i 40 metrów, przeznaczonych dla straży pożarnych.

„Bumar-Koszalin” od ponad 30 lat specjalizował się w produkcji podnośników hydraulicznych, montowanych na podwoziach i przyczepach samochodowych. Obecnie oferuje kilkanaście typów podnośników.

Zamiarem nabywcy akcji „Bumaru-Koszalin” jest zwiększenie dotychczasowej produkcji podnośników hydraulicznych, przy jednoczesnym wdrożeniu i zastosowaniu do ich budowy nowoczesnych technologii. Planowane jest też wprowadzenie nowoczesnego designu oferowanego sprzętu. Zakładana roczna produkcja ma wynieść ok. 200 sztuk różnego rodzaju hydraulicznych podnośników montażowych i pożarniczych. Mają być dostarczane do wielu krajów, przy wykorzystaniu sieci sprzedaży WISS.

Istniejąca od blisko 25 lat WISS, oprócz „Bumar-Koszalin” przejęła również szwedzkiego producenta pomp pożarniczych, firmę W. Ruberg AB, która wchodzi w skład WISS od 2004 roku. Firma zatrudnia obecnie ponad 400 pracowników, a wszystkie nowe projekty opracowuje we własnym biurze konstrukcyjnym. Przez cały okres swojego istnienia WISS opracowała i wyprodukowała ponad 3 000 samochodów eksploatowanych w 35 krajach świata na czterech kontynentach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

31.175.204.*, 30 kwietnia 2012, 10:31 0 0

ISS - typowi kapiltalistyczni zdziercy - dochody (w tym rezydencje nad Morzem Śródziemnym) pochodzą z niedopłaconej siły roboczej - średnia płaca robotnika w ISS - 1600 zł brutto. A więc - zgodnie z zasadą "jaka płaca taka praca" - jakość ich produktów może budzić wątpliwości. Poczytajcie zresztą fora nt tej firmy...

Odpowiedz

Norbert, 3 sierpnia 2016, 15:38 0 0

Jakiś czas temu czytałem, że robili samochody pożarnicze dla Airbusa w Niemczech i ciągle piszą o nowych kontraktach zagranicznych. Nie wiem ile płacą ale myślę, że post już trochę nieaktualny J.

Odpowiedz