Nowy spojler dachowy DAF

7 maja 2012, 14:05

Firma DAF wprowadza nowy, lżejszy spojler dachowy z większym zakresem regulacji, co ułatwia ustawienie go na optymalnej wysokości. Spojler będzie dostępny pod koniec lata jako wyposażenie opcjonalne dla wszystkich modelach XF105 z kabiną Space Cab.

Nowy, regulowany spojler dachowy jest o 25 kg lżejszy od starszej wersji, co przyczynia się do zwiększenia nośności pojazdu. Spojler zaprojektowany specjalnie do modeli XF105 z kabiną Space Cab można zamontować za pomocą mechanizmu. Ułatwia on regulację spojlera przy pomocy trzpienia zamocowanego do tylnej ściany kabiny lub wewnątrz osłon bocznych. Dzięki temu możliwe jest ustawienie spojlera na odpowiedniej wysokości, co wpływa na zużycie paliwa – oszczędność może sięgnąć kilku procent.

Nowy spojler dachowy jest dobrym uzupełnieniem programu DAF ATe, który składa się z rozwiązań mających na celu zmniejszanie zużycia paliwa i emisji zanieczyszczeń oraz zwiększanie wydajności pojazdu. Program obejmuje też poprawki w silniku PACCAR MX o pojemności 12,9 l (nowe tłoki i całkowicie obudowany moduł kolektora wydechowego), dające 3-procentową redukcję zużycia paliwa. Ponadto silnik automatycznie wyłącza się po pięciu minutach pracy na obrotach jałowych, a fabrycznie ustawiona prędkość maksymalna jest ograniczona do 85 zamiast 89 km/h. Aby zwiększyć świadomość kierowców, w nowych pojazdach na głównym wyświetlaczu na desce rozdzielczej podawane są informacje dotyczące aktualnego i wcześniejszego zużycia paliwa.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!