Dwa równoległe serwisy LCL z Chin do Polski

14 maja 2012, 12:43

Rohlig Suus Logistics udostępnił dwa równoległe serwisy drobnicowe LCL z Chin: szybszy – kierowany przez Hamburg do Wrocławia i Warszawy – oraz ekonomiczny – realizowany bezpośrednio do Gdyni. Konsolidacje ładunków obsługiwane są w 5 chińskich portach: Kaohsiung, Szanghaj, Ningbo, Hong Kong i Yantian.

Rohlig SuusUruchomienie dwóch równoległych serwisów drobnicowych z Chin zwiększy atrakcyjność i dostępność usługi dla klientów z całej Polski. Bezpośredni, ekonomiczny ze względu na korzystne stawki frachtowe, serwis do Gdyni jest korzystnym rozwiązaniem dla klientów z północnej i centralnej Polski. Czas transportu z portu do portu wynosi od 33 do 36 dni. Certyfikat AEO umożliwia dokonanie odprawy celnej w Polsce w procedurze uproszczonej, z tzw. odroczonym podatkiem VAT.

– „Oba oferowane serwisy LCL mają swoje indywidualne zalety. Wybór najkorzystniejszej opcji zależy od lokalizacji, specyfiki działalności i wymagań klienta. W przypadku obu serwisów posiadamy dedykowane biura operacyjne w regionach, dzięki czemu możemy być zawsze blisko naszych klientów” – powiedziała Małgorzata Musiał, Regionalny Kierownik ds. Rozwoju Biznesu Morskiego i Lotniczego z Rohlig Suus Logistics.

Serwis realizowany przez Hamburg do Wrocławia i Warszawy, z portu w Chinach do magazynu w Polsce, charakteryzuje się transit time na poziomie 24-28 dni. Możliwość odprawy fiskalnej w Hamburgu pozwala uniknąć płatności podatku VAT w momencie odprawy. Usługa ta dedykowana jest głównie klientom południowej, zachodniej i centralnej Polski.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!