Iveco zaprezentowało swoją ofertę dla Chin

14 maja 2012, 14:34

Iveco i FPT Industrial uczestniczyły w Międzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej “Auto China 2012” w Pekinie. Stoisko było połączone z SAIC, partnerem trzech spółek joint venture w Chinach – Naveco, która kieruje dwoma zakładami produkcyjnymi, wytwarzającymi lekkie i średnie pojazdy użytkowe oraz minibusy; SIH, produkującą ciężkie samochody ciężarowe; a także SFH.

Naveco wystawiła dwa PowerDaily: w wersji luksusowej i TurboDaily z napędem na cztery koła, zaprojektowany jako autobus szkolny. Na wystawie pokazano też model 2012 pojazdu Yuejin Ouka K, przeznaczony dla średnio-wyższego segmentu rynku pojazdów lekkich.

SIH zaprezentowała na Wystawie topowy model Genlyon. Pojazdy są oferowane są w wielu wersjach, m.in. jako ciągnik siodłowy 6×4 M100, ciągnik siodłowy 6×4 S100 (pierwszy pojazd na rynku chińskim, w którym zastosowano silnik Cursor 13, wyprodukowany przez FPT Industrial) oraz cysterna 8×4. Nie zabraknie też wywrotki Kingkan 8×4.

FPT Industrial też prezentuje nowy silnik Cursor 13, zamontowany w ciągniku siodłowym Genlyon 6×4 S100. Jednostka o pojemności 12,9 litra spełnia wymagania normy Euro IV, które będą obowiązywać w Chinach od lipca 2013 roku. Silnik jest gotowy na dalsze etapy ewolucji w zakresie czystości spalin bez potrzeby dalszych zmian konstrukcyjnych.

Układ wtrysku paliwa common rail różni się od europejskich wersji – jest bardziej dostosowany do chińskich warunków. Zastosowanie specjalnej turbiny w silniku Cursor 13 pozwoliło na uzyskanie mocy 480 KM i maksymalnego momentu obrotowego 2200 Nm.

– „Rynek chiński jest jednym z priorytetów Iveco, z powodu rozwijającego się rynku krajowego i z powodu możliwości rozwoju bieżącej oferty produktowej oraz możliwości rozwoju współpracy z dostawcami obecnymi na miejscu” – powiedział Alfredo Altavilla, Dyrektor Zarządzający Iveco – „Jednym z celów Iveco na przestrzeni najbliższych pięciu lat jest potrojenie sprzedaży spółek joint venture Iveco w tym kraju dzięki wprowadzeniu na rynek nowych produktów, zwiększeniu mocy produkcyjnych oraz nakładów na prace badawczo-naukowe oraz innowacyjność.” – dodał.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!