Wywrotka KH-Kipper wyróżniona w Kielcach

16 maja 2012, 16:50

Jury Targów Autostrada-Polska wyróżniło firmę KH-Kipper za wywrotkę trójstronną W3H z nową burtą hydrauliczną. Wywrotka jest wszechstronna – pozwala na łatwe załadowanie i przewożenie palet o szerokości 1200 mm na skrzyni, a także na załadunek z rampy lub wysyp ładunku na bok w pewnej odległości od pojazdu.

Pojazd ma uniwersalne zastosowanie: służy do transportu materiałów sypkich (piasek, żwir), materiałów spaletyzowanych, małogabarytowych maszyn budowlanych (walce drogowe). Burta tylna w formie klapo-drzwi otwieranych na boki umożliwia transport długich elementów, np. rur kanalizacyjnych.

Dzięki temu, że lewa burta otwiera się w dół o pełne 180⁰, możliwe jest podjechanie wózkiem widłowym pod samą zabudowę i sprawny załadunek palet. Szerokość wewnętrzna skrzyni wynosi 2 410 mm, więc obok siebie mieszczą się dwie takie palety 1200 mm każda. Przy opuszczeniu burty o ok. 90° możliwy jest załadunek z rampy lub wysyp ładunku na bok w pewnej odległości od pojazdu. Jest to szczególnie pomocne przy sypaniu wałów bądź zasypywaniu wykopów wzdłuż drogi, gdyż materiał nie zanieczyszcza bocznych elementów podwozia.

Wywrotka 3-stronna typ W3H z lewą burtą hydrauliczną to klasyczna prostokątna zabudowa samowyładowawcza z siłownikiem pod podłogą zamontowana na 4-osiowym podwoziu. Prawa burta z górnymi zawiasami otwiera się dzięki centralnemu zamkowi na burcie przedniej, a burta tylna z górnymi zawiasami otwierana jest automatycznie przy podniesieniu skrzyni.

Sterowanie burtą hydrauliczną odbywa się za pomocą joysticka zamocowanego w kabinie przy siedzeniu kierowcy. Obsługa jest możliwa zarówno z ziemi jak i z siedzenia bez konieczności wysiadania z kabiny.

By zapewnić dużą ładowność i wytrzymałość zabudowy, do produkcji skrzyni użyto stali trudnościeralnych (podłoga – Raex/Hardox, burty – Optim/Domex). Również nowy mechanizm otwierania burty hydraulicznej wykonany jest z wysokogatunkowej stali. Na rozwiązanie został złożony wniosek patentowy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!