Autobusy ze Starachowic i Sadów do Tallina

8 czerwca 2012, 17:31

Przedstawiciele MAN przekazali pierwszą partię niskopodłogowych autobusów miejskich przedstawicielom władz Tallina. Część z 35 zamówionych pojazdów będzie wyprodukowana w Polsce.

Pod koniec maja, podczas obchodów 90-lecia istnienia zakładów autobusowych Tallinna Autobussikoondise AS, w Tallinie odbyło się uroczyste przekazanie pierwszych 15 z 35 autobusów MAN Lion's City. Jörg Mommertz, prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska, CEO Regionu Wschód przekazał symboliczny klucz do miejskich autobusów. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miasta i zarządu zakładów, z burmistrzem Edgarem Savisaarem na czele.

MAN dostarczył partię pierwszych 15 z 35 zamówionych pod koniec 2011 roku autobusów.
Są to autobusy pojedyncze, niskopodłogowe. W październiku 2012 r. dotrze tam kolejnych 10 autobusów pojedynczych, a w styczniu 2013 – 10 przegubowych Lion's City. Autobusy pojedyncze zostały wyprodukowane w Ankarze, zaś przegubowe powstaną w Starachowicach i w Sadach.

Partię 25 autobusów Lion´s City LE stanowią trzydrzwiowe autobusy pojedyncze o długości 12 metrów, z silnikami o mocy 290 KM. Przegubowe modele, wyposażone w 320-konne jednostki, będą posiadały cztery pary drzwi. Wszystkie pojazdy spełniają wymagania normy EEV bez konieczności stosowania środka AdBlue. Wszystkie autobusy przeznaczone dla Tallina są wyposażone w podwójne szyby oraz w specjalny pakiet grzewczy XL, opracowany z myślą o krajach położonych na północy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!