Zwrot VAT-u za paliwo – teraz sprawdzisz online

12 czerwca 2012, 14:33

Od 1 czerwca można na bieżąco monitorować status zwrotu podatku VAT przez Internet, dzięki DKV Euro Service. Narzędzie operatora kart paliwowych pozwala też na raportowanie o kwotach i terminach odliczeń.

Wszystkie firmy, których samochody jeżdżą na terenie Unii Europejskiej i Norwegii, mają prawo ubiegać się o zwrot VAT zapłaconego za paliwo tankowane za granicą oraz za opłaty drogowe. Procedura odzyskania podatku jest uciążliwa i długotrwała, dlatego DKV przejmuje od swoich klientów ciężar formalności w tym procesie. Zwrot wykonywany jest zarówno w trybie normalnym oraz jako program Fakturowanie Netto, polegający na płaceniu od razu stawki pozbawionej podatku. Oszczędności z tego tytułu stanowią 15-25 proc. kosztów paliwa.

Narzędzie do kontroli statusu odzyskiwanego podatku to specjalna aplikacja, działająca w ramach bezpłatnego, internetowego programu do zarządzania wydatkami DKV eReporting. Oferuje takie funkcje, jak:

  • zestawienie krajów umożliwiających zwrot VAT: pokazuje listę krajów, z których klient chce odzyskać VAT (tzw. kraje aktywne) oraz informuje, czy dopełnione są wszystkie formalności konieczne do uzyskania zwrotu (tzw. status umowy)
  • analiza faktur: podaje status przetworzenia każdej dostarczonej faktury oraz przewidywany termin uzyskania zwrotu
  • powiadomienia Refund Service: informują na podany adres e-mail o postępach w procesie zwrotu podatku VAT
     

Dzięki temu, że DKV eReporting gromadzi informacje o wszystkich wnioskach dotyczących zwrotu VAT i odzyskanych kwotach, firma nie musi poświęcać czasu i środków na analizę pojedynczych faktur.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!