20 lat usług CharterWay

18 czerwca 2012, 11:36

Usługa CharterWay istnieje już 20 lat. W 1992 roku Mercedes-Benz Bank i Mercedes-Benz Vertrieb Deutschland (MBVD) stworzyły firmę, oferującą dodatkowe usługi klientom kupującym pojazdy użytkowe Mercedes-Benz. CharterWay to różne pakiety napraw i usług serwisowych, wsparcie przy zarządzaniu flotą oraz krótko- i długoterminowy wynajem pojazdów użytkowych.

Usługi Mercedes-Benz CharterWay oferowane są w Polsce od 2001r., jednakże w ostatnich latach ich zakres został rozszerzony, a forma uatrakcyjniona. Mercedes-Benz Polska przy ich konstruowaniu korzystał z 20-letnich doświadczeń CharterWay w Europie oraz brał pod uwagę specyfikę rynku samochodów użytkowych w Polsce. Dzięki zminimalizowaniu formalności, rezygnacji z firm zewnętrznych i oparciu się na autoryzowanych dealerach stworzył produkt przyszłościowy. Kompleksowość oferty, łączącej usługi finansowania, zarządzania oraz serwisowania parku pojazdów odpowiada na zapotrzebowania nowego modelu zarządzania flotą pojazdów, który stawia na oszczędności kosztów administracyjnych, możliwość kalkulacji wydatków oraz oszczędności czasu i pieniędzy.

Umowy CharterWay Service ze stałą ratą miesięczną umożliwiają firmom utrzymywanie kosztów warsztatowych na stałym poziomie. Dostępne są różne pakiety napraw i usług serwisowych, by zapewnić stałą dyspozycyjność i zachować wysoką wartość swoich pojazdów.

Umowy CharterWay ServiceLeasing dają możliwość elastycznego kształtowania inwestycji we flotę. Nabycie pojazdu (wraz z zabudową oraz osprzętem) i zapewnienie jego dyspozycyjności są połączone w jedną ofertę.

Dzięki CharterWay Wynajem można dostosować swoją flotę do aktualnego portfela zamówień. Wynajem krótko- i długoterminowy zapewnia dużą elastyczność, bez wiązania kapitału. Obecnie oferta pojazdów na wynajem liczy około 7200 jednostek. Można wśród nich znaleźć także pojazdy specjalne, np. budowlane, śmieciarki czy też chłodnie w formie odpowiednich zabudów, przyczep lub naczep.

Obecnie po 15 krajach Europy, w których jest dostępna usługa, jeździ około 200 000 pojazdów z umową CharterWay, w tym 70 000 w Niemczech. Produkty i usługi CharterWay są też dostępne w Republice Południowej Afryki. W najbliższych latach spodziewany jest dalszy postęp internacjonalizacji poza obszarem Europy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!