Solarisy zadebiutują w Wałbrzychu

21 czerwca 2012, 12:38

Wałbrzych wzbogaci się o 20 nowoczesnych autobusów marki Solaris. 17 egzemplarzy Urbino 12 i 3 przegubowe Urbino 18 pojawią się w drugim co do wielkości mieście Dolnego Śląska. Pojazdy będą wyposażone w silniki spełniające rygorystyczną normę EEV.

Takimi autobusami jeszcze w tym roku będą jeździć mieszkańcy Wałbrzycha– „Zakup 20 nowych autobusów miejskich jest początkiem wielkiego programu budowy nowoczesnego systemu komunikacji publicznej w Wałbrzychu, który obejmuje stworzenie nowego systemu węzłów przesiadkowych oraz budowę wałbrzyskiej kolei aglomeracyjnej. Już za kilka dni mieszkańcy będą mogli przetestować pierwsze autobusy” – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

– „Bardzo się cieszymy, że w kolejnym polskim mieście służyć będą autobusy naszej marki. Zdajemy sobie jednocześnie sprawę z pokładanych w nas oczekiwaniach i obiecujemy ich nie zawieść. To niezmiernie istotne, iż polscy przewoźnicy inwestują w odnowę taboru, z którego codziennie korzystają tysiące pasażerów. Wykorzystując w tym celu środki z funduszy unijnych, jak to właśnie robi Wałbrzych, dokonuje się inwestycji w najbardziej efektywny sposób” – wyjaśnia Małgorzata Olszewska, dyrektor Pionu Sprzedaży i Marketingu w Solarisie.

Wszystkie nowe autobusy będą w pełni niskopodłogowe i wyposażone w funkcję przyklęku, która pozwala na obniżenie wysokości wejścia z 320 do 250 mm.

System monitoringu, składający się z kilku kamer zadba o bezpieczeństwo pasażerów, a kamery zamontowane z przodu i z tyłu, oprócz rejestrowania zdarzeń w trakcie jazdy, będą pomagały przy manewrowaniu na terenie zajezdni.

Zakup autobusów umożliwiło uzyskanie przez Gminę Wałbrzych 85-procentowego dofinansowania ze środków Unii Europejskiej (ponad 14 mln zł).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!