Sprinter Samochodem Dostawczym Roku 2012

2 lipca 2012, 12:09

Flagowy produkt Mercedesa otrzymał tytuł Samochodu Dostawczego Roku od jury złożonego z przedstawicieli mediów branżowych. Sprinter 316 CDI pokonał 6 swoich rywali w niemal wszystkich kategoriach.

Samochód Dostawczy Roku 2012 to jedna z nagród nadawanych przez grono sędziów składających się z doświadczonych dziennikarzy ważnych czasopism branżowych – „Samochody Specjalne”, „Ciężarówki”, „Polski Traker” i „Vanekstra”.

Za najlepszy w swojej klasie pojazd uznany został Sprinter 316, który musiał pokonać 6 innych furgonów o DMC 3,5T i silniku Euro 5. Pojazdy oceniane były przez pryzmat sześciu kryteriów:

  • kabina kierowcy
  • ładownia;
  • silnik i układ przeniesienia napędu
  • właściwości jezdne;
  • codzienna funkcjonalność;
  • zużycie paliwa.


Sprinter okazał się lepszy w pięciu z sześciu kategorii.

„Bardzo cieszę się, że Sprinter poraz kolejny został doceniony. Profesjonalne testy najlepiej prezentują jego główne zalety stanowiące o jego unikalności: wygoda, niezawodność i funkcjonalność. To dzięki nim jest on tak doceniany na naszym rynku – zarówno przez licznych prywatnych przedsiębiorców, jak i służby publiczne” – mówi Grzegorz Sawicki, szef sprzedaży i marketingu samochodów dostawczych Mercedes-Benz.

Test odbył się na odcinku 550 km z uwzględnieniem prób specjalnych. Wszystkie pojazdy obciążone były do granicy masy dopuszczalnej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!