W Ashford powstał największy w Europie parking dla ciężarówek – to wzorcowy obiekt

2 grudnia 2021, 11:29

W angielskiej miejscowości w Ashford, nieopodal wjazdu do Eurotunelu łączącego Wielką Brytanię i Francję zostanie otwarty największy w Europie parking dla ciężarówek. Będzie to strzeżony obiekt z wieloma udogodnieniami dla kierowców.

Zapotrzebowanie na parkingi dla pojazdów ciężarowych w Europie jest nadal ogromne, dlatego takie inicjatywy jak budowa obiektu w Ashford są godne odnotowania. Zwłaszcza, że będzie to parking bardzo nowoczesny, o którym kierowcy przemierzający europejskie trasy zwykle mogą tylko pomarzyć.

Otwarty przez całą dobę parking w Ashford będzie w stanie pomieścić 650 ciężarówek. Co najważniejsze, będzie bezpieczny – cały obiekt jest otoczony wysoką na 7 metrów siatką z drutem kolczastym i reflektorami uruchamianymi przez fotokomórkę. Teren jest też monitorowany.

Kierowcy, którzy trafią na parking w Ashford będą mogli nie tylko odpocząć w bezpiecznych warunkach, bez obawy o napaść czy kradzież ładunku, ale także spędzić przyjemnie czas, korzystając z infrastruktury obiektu. Znajdziemy tam toalety, restauracje, pralnię, siłownię i coś na kształt świetlicy telewizyjnej. Dostępny ma być także salon gier wideo. Oczywiście dla chętnych kierowców znajdą się miejsca noclegowe, jednak ta część inwestycji zostanie ukończona dopiero za jakiś czas.

Oficjalne otwarcie parkingu dla kierowców odbędzie się 6 grudnia 2021 r.

W samej tylko Wielkiej Brytanii niedobór miejsc parkingowych dla ciężarówek nadal szacuje się na kilka tysięcy. Inicjatywy takie jak budowa parkingu w Ashford mogą zmienić ten stan rzeczy. Podobnie sytuacja wygląda na kontynencie europejskim. Niestety budowa takich parkingów, ze względu na olbrzymie koszty, wymaga dużego wsparcia od władz państwowych lub unijnych. Te nie są jednak szczególnie zainteresowane podobnymi inwestycjami.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!