Konwój Mikołajów w Ciężarówkach już 12 grudnia

6 grudnia 2021, 11:26

W najbliższy weekend odbędzie się kolejna edycja wyjątkowej akcji charytatywnej, której nieodłącznym elementem są ciężarówki. Konwój Mikołajów, który przejedzie ulicami Gdańska tym razem będzie zachęcał do wspierania dwóch lokalnych schronisk dla zwierząt.

Niezwykły, mikołajowy konwój ciężarówek ponownie przejedzie ulicami Gdańska. W ubiegłym roku wydarzenie nie doszło do skutku z powodu pandemii. Tym razem celem charytatywnej akcji będzie wsparcie schronisk dla zwierząt: „Ciapkowo” w Gdyni oraz „Promyk” w Gdańsku. Organizatorzy przygotowali listę produktów, które można przekazywać w czasie trwania akcji. Można się z nią zapoznać na stronie wydarzenia.

By wesprzeć schroniska wystarczy zakupić jeden z podanych produktów i przynieść go na trasę konwoju, który ruszy w niedzielę (12 grudnia) o godz. 16.00 spod gdańskiej Ergo Areny. Można będzie także wrzucić pieniądze do jednej z wystawionych puszek. Przejazd ulicami gdańskiej Oliwy potrwa około godziny. Ciężarówki wrócą na plac pod Erga Areną i pozostaną tam do godziny 20.00.

W poprzedniej edycji Konwoju Mikołajów wzięło udział ponad 70 ciężarówek. Organizatorzy liczą na poprawienie tego wyniku. Kierowcy, którzy chcą pojechać w konwoju są jednak proszeni o uprzednie zgłoszenie się. Można to zrobić pisząc komentarz lub wiadomość prywatną na Facebooku na stronie wydarzenia. Organizatorzy poinstruują w jaki sposób oznakować auto, by móc wziąć udział w przejeździe.

Poniżej prezentujemy film z poprzedniej edycji Konwoju Mikołajów w Ciężarówkach:

Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie „Nim będzie za późno”. Konwój został objęty honorowym patronatem Prezydenta Gdańska.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!